“Kılıçdaroğlu’nun İddiasına Sağlar Değil, Ölüler Bile Güler”

“Kılıçdaroğlu’nun İddiasına Sağlar Değil, Ölüler Bile Güler”


Doç. Dr. Çelik: “Kılıçdaroğlu’nun İddiasına Sağlar Değil, Ölüler Bile Güler”

AK PARTi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Doç. Dr. Hüseyin Çelik, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “27 Nisan Bildirisi”nin AK PARTi’yi yeniden iktidara getirmek için kurgulandığına ilişkin iddialarını trajikomik olarak niteleyerek, “Yani bu zavallı iddiaya göre, bu senaryoya göre, Sayın Başbakanla Sayın Büyükanıt pazarlığa oturmuşlar, Sayın Başbakan, Sayın Büyükanıt’a demiş olmalı ki ver bir muhtıra biz yeniden iktidara gelelim, siz de kapın zırhlı arabayı, öyle mi? Bu iddiaya sağlar değil, ehli kubur, yani ölüler bile güler” dedi.

Düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun iddialarına ilişkin olarak, bugüne kadar emekli olan tüm Genelkurmay Başkanlarına zırhlı araç tahsis edildiğini veya satın alındığını bildirdi. Çelik bu durumun sadece Yaşar Büyükanıt’a mahsus bir uygulama olmadığına işaret ederek, şunları söyledi:

“Ayrıca Başbakanlık tarafından ve Başbakanlığın bütçesiyle, Hükümetin özel bir tercihiyle yapılmış bir satın alma da söz konusu değildir. Genelkurmay Başkanlığı kendi bütçesiyle ve kendi inisiyatifiyle Sayın Büyükanıt’a araç satın almıştır. Bu vesileyle Sayın Büyükanıt’ın Hükümet tarafından ödüllendirildiği iddiası kelimenin tam anlamıyla abeste iştigaldir. Sayın Kılıçdaroğlu daha da ileriye giderek, bu tabi çok daha trajikomiktir. 27 Nisan Bildirisinin AK PARTi’yi yeniden iktidara getirmek için kurgulandığını, Sayın Başbakanla Sayın Büyükanıt’ın çıkar işbirliği yaptığını iddia etmektedir. Siz bu iddiayı nasıl karşılıyorsunuz bilmiyorum ama, ben sadece pes doğrusu diyorum. Yani bu zavallı iddiaya göre, bu senaryoya göre, Sayın Başbakanla Sayın Büyükanıt pazarlığa oturmuşlar, Sayın Başbakan, Sayın Büyükanıt’a demiş olmalı ki ver bir muhtıra biz yeniden iktidara gelelim, siz de kapın zırhlı arabayı, öyle mi? Bu iddiaya sağlar değil, ehli kubur, yani ölüler güler. Sayın Kılıçdaroğlu, gerçekten siz kendi iddianızı bile ciddiye alıyor musunuz? Ve bu mantığa göre 367 saçmalığını ortaya atan Sayın Sabih Kanadoğlu, buna mal görmüş mağribi gibi sarılıp Meclis Genel Kurulu’na girmeyerek Cumhurbaşkanlığı seçimini engelleyen ve bu meseleyi Anayasa Mahkemesi’ne taşıyan Sayın Kılıçdaroğlu’nun Partisi CHP, malum ve meşhur 367 kararını veren Anayasa Mahkemesi de AK PARTi’nin yeniden iktidara gelmesi için tıpkı Sayın Büyükanıt gibi AK PARTi’yle çıkar işbirliği yapmış demektir. Bu mantık bunu gerektirir. Buna ne dersiniz Sayın Kılıçdaroğlu? Sizin Partiniz böyle bir ihanetin faili nasıl oldu? Sizce Balyozcular, Sarı Kızcılar, Ay Işığıcılar,Yakamozcular, Eldivenciler, Kafesçiler, Poyrazköycüler ve bilumum Ergenekoncular da AK PARTi’yle gizli bir ittifak içinde olabilirler mi? Bu ne komplo teorisi üretme dehası, bu ne zavallı mantık.”

28.07.2010