Doç. Dr. Hüseyin Çelik’in Basın Açıklaması…

Doç. Dr. Hüseyin Çelik’in Basın Açıklaması…

Doç. Dr. Hüseyin Çelik’in Basın Açıklaması…

17.07.2010

Önceki gün, bir televizyon kanalında, geçmişte Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde görev yapan Özel Harekât Timleri içerisinde bazı yanlış adamların bulunduğunu ve bunların bazı yanlış tutum ve davranışlarından dolayı birçok insanın PKK’nın safına itildiğini ifade ettim. Bu sözler kimseyi itham ve ilzam etmek için söylenmiş sözler değil, bir tespitten ibaretti.

Bunun üzerine Sayın Bahçeli, dün Aksaray’da şahsıma yönelik çok çirkin itham ve iftiralarda bulunmuştur. Sayın Bahçeli, benim “Türk düşmanı, inkârcı, iftiracı ve nankör” olduğumu beyan buyurmuş!

Öncelikle tüm bu itham ve iftiraları kendisine iade ediyorum. Benim Türk düşmanı olmam için ırkçı olmam lazım. Hayatım boyunca en çok ırkçılıktan nefret ettim. Sayın Bahçeli’ye “Türkler” isimli telif – tercüme kitabımı gönderirsem belki iftirasını geri alır.

Hüseyin Çelik, hiç bir zaman Türk düşmanı olmadı ama her zaman, her çeşit bölücülük, ayrımcılık ve ırkçılığa düşman oldu.

Sayın Bahçeli, son bir yıldır, başta Sayın Cumhurbaşkanı ve Başbakan olmak üzere hükümetimize, partimize ve mensuplarına karşı son derece bayağı ve bol küfürlü bir dil kullanmaktadır. Dünkü beyanları bu hezeyanlar serisinin başka bir versiyonudur.

Ben, ülkenin her köşesinde görev yapan, sıradan vatandaşa karşı müşfik, sevecen ve güvercin olan, teröristlere karşı ise şahin olan tüm güvenlik güçlerine her zaman şükran borçlu olduğumuzu ifade ettim.

Tüm Özel Harekât Timleri’ni toptan itham eden, yargılayan bir tutumum hiçbir zaman olmamıştır. Ben, bu timler içerisindeki bazı yanlış adamlardan söz ettim.”MHP militanı” ifadesini kullandım ama ülkücüleri toptan ilzam ve itham eden bir kelime bile kullanmadım.

Bütün meslek hayatı boyunca Türk diline, edebiyatına ve kültürüne hizmet etmiş ve bu alanlarda birçok eser vermiş bir akademisyen ve hiçbir etnik ayrım yapmadan 73 milyonluk Türk milletine ibadet aşkıyla hizmet veren bir siyasetçi olarak Sayın Bahçeli’yi ve partisinin bazı mensuplarını, şahsıma yönelik sözlerinden dolayı kınıyor, kendilerini halkımızın maşeri vicdanına havale ediyorum.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Doç. Dr. Hüseyin Çelik
AK PARTi Genel Başkan Yardımcısı
Parti Sözcüsü