Milliyet Gazetesi’ne Cevap

Milliyet Gazetesi’ne Cevap

Milliyet Gazetesi’ne Cevap

Sayın Deniz Baykal’ın Van’da uğradığı yumurtalı saldırıdan sonra, başta Sayın Baykal olmak üzere CHP’li yetkililerin saldırıyı benim organize ettiğim yönündeki iddiaları, benim buna gösterdiğim tepki ve verdiğim cevaplar malumlarınızdır. CHP’li yetkililer, konuyu benimle ilişkilendirmek için önce kardeşlerimin adını zikrettiler; bu tutmayınca, yalan çıkınca bu sefer bugünkü (11.04.2010) gazetenizde yer alan haberde olduğu gibi benim bacanağımın amcası, kardeşimin kayın biraderi gibi kendilerince delillere sarıldılar. Yarın bacanağımın amcasının damadının kardeşi(!) gibi bir haberi de gazetenize yazdırırlarsa artık buna da şaşırmayacağım. Bunun bir sonraki adımı benim Hz. Âdem’de Sayın Baykal’la olan akrabalığım da olabilir!

Gazetenizde yer alan haberde Sayın Yılmaz Ateş’e ait beyanların tamamı yalandır. Ben hiçbir açıklamamda Aslan Yılmaz’ı tanımadığımı söylemedim. Benim bacanağım Veysel Göl 14 yıllık kamu görevlisi olup, işletme fakültesi mezunudur. Atamasıyla ilgili yasalara, ehliyet, liyakat ve kıdem kriterlerine aykırı hiçbir durum yoktur.

Aslan Yılmaz’ı tanımıyorum demedim ama gerçekten haberinizde yer alan bacanağım Veysel Göl’ün amcası Mehmet Göl’ü sokakta görsem tanımam.

CHP’nin, Van’da sadece 150 kişiye hitap eden Sayın Baykal’ın hayal kırıklığını, partisinin Van’daki zaafını, organizasyon bozukluğunu bir mazerete sığınarak telafi etme zavallılığına, ne yazık ki bu haberinizle sizde alet oluyorsunuz.

Bir Protestocu Daha Çelik’le Akraba Çıktı” haberini üstelik Sayın Ateş’in ifadesi olarak tırnak içinde değil, neredeyse gazetenizin bir gazetecilik başarısı olarak sunuyorsunuz.

Sayın Ateş’in açıklamalarını Milliyet ve Posta Gazetelerinin dışında hiçbir gazete ciddiye almamıştır. Posta Gazetesi haberi çok küçük görürken, Türkiye’nin anlı, şanlı, köklü Milliyet Gazetesi, ne yazık ki bu tavrıyla CHP’nin şahsıma karşı yürüttüğü karalama kampanyasında CHP’nin tarafı olduğunu göstermiştir.

Konuyu bilgilerinize sunarım.

Selamlar.

Doç. Dr. Hüseyin Çelik
AK PARTi Genel Başkan Yardımcısı
Parti Sözcüsü

11.04.2010