Her partiyle oturup konuşuruz

Her partiyle oturup konuşuruz

Seçim çalışmalarının ardından, Gaziantep’te teşekkür ziyaretlerini sürdüren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Hüseyin Çelik, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Yeni dönemde CHP, MHP ve BDP ile hukuk zemininde oturup konuşabileceklerini anlatan Çelik, “Her etnisite Allah’ın bir ayetidir. Allah insanları kavim kavim yaratmıştır. Bunları kaldırmak kulların hakkı değildir esasen. Bizim bireysel farklılığımız ne kadar meşru ve makulse, bu yaradılışın, fıtratın gereği ise kitlesel farklılıklarımız da böyledir. Meseleyi eğer bu çerçevede ele alabilirsek önümüzdeki süreçte, gerek yeni anayasanın yapımında, gerekse memleketle ilgili diğer meselelerin çözümünde farklı dünya görüşlerine sahip olmamıza rağmen, farklı siyasi duruşlara sahip olmamıza rağmen biz CHP ile de, MHP ile de BDP ile de TBMM zemininde, hukuk içerisinde kalarak, oturup konuşabiliriz.” diye konuştu.

Ancak birilerinin terör kartını hiçbir zaman oynamaması gerektiğinin altını çizen Çelik, “Birileri kaba kuvvet ve şiddeti; kendisini destekleyen bir unsur olarak asla kullanmamalı. Kendi arkasındaki güçlendirici bir mekanizma olarak kullanmamalıdır. Bunu yaptığınız zaman işler sürüncemede kalır, çözümsüzlüğe doğru gider. Doğu ve Güneydoğu’nun makus talihi o zaman yenilemez. Biz kalkınma ile bu makus talihi yenmeye çalışıyoruz.” sözlerini kaydetti.