Obama’dan ustalık itirafı

Obama’dan ustalık itirafı

AK Parti Tanıtım ve Medya’dan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Hüseyin Çelik, ABD Başkanı Obama ile Başbakan Erdoğan'ın telefonda yaptıkları tebrik görüşmesinin detayını anlattı.

Hüseyin Çelik, Gaziantep Grand Otel'de AK Parti Gaziantep milletvekilleri ile düzenlediği basın toplantısında, AK Parti'nin yüzde 50'lik bir oy aldığını ve bütün dünya medyasının bu başarı karşısında adeta şaşkın vaziyette olduğunu belirtti.

Aynı şaşkınlığı ABD Başkanı Barack Obama'nın da yaşadığını belirten Çelik, Erdoğan'ı telefonla arayan Obama'nın, “Ben kampanyamı başlattım. Ama itiraf edeyim ki ben sizin kadar popüler değilim. Sizin kadar usta da değilim.” dediğini aktardı.

AK Parti'nin zaferiyle sonuçlanan seçimleri Avrupa'nın da yakından takip ettiğini söyleyen Çelik, seçimlerde kaybedenin AB olduğu yönünde yorumların yapıldığına işaret ederken, “Bütün dünyadaki gözlemciler şunu söylüyor: Biz AK Parti kadar organize olan, aralarında sevgi ve samimiyet olan bir parti görmedik.” ifadelerini kullandı.

Destanımsı bir başarı ortadayken bazı medya organlarının 'AK Parti aradığını bulamadı, milletvekili sayısı düştü' şeklinde bir yaklaşım sergilediğini vurgulayan Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü: “DP 1950'de yüzde 52 oy alarak iktidara geldi. O zaman CHP'nin oyu yüzde 40'tı. DP 408 milletvekili CHP, 69 milletvekili çıkardı. Bu, çoğunluk sisteminden kaynaklanıyor. Milletvekili sayısı esas ölçü değil. Ölçü, sizin oy oranınızdır.”