Başbakan’ın jestine muhalefetten olgunluk gelmedi

Başbakan’ın jestine muhalefetten olgunluk gelmedi

AK Parti Tanıtım ve Medya’dan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın centilmenliğine jestine karşı, iki muhalefet partisinden de beklenen olgunluğun gelmediğini söyledi.

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Ahmet Uzer ve Gaziantep milletvekilleri ile birlikte Gaziantep Sanayi Odası’na teşekkür ziyaretinde bulunan Şahin, burada yaptığı konuşmada, “Türkiye'deki artan sayıdaki milletvekillerinin hepsini AK Parti'ye veren tek vilayet Gaziantep'tir. İki milletvekili arttı, ikisini de AK Parti aldı. Katılımcı demokrasiye inanıyoruz. Biz bugüne kadar sırtımızı halkımıza dönmedik.” dedi.

Seçim sonrasında CHP ve MHP’li milletvekillerini de arayıp tebrik ettiğini ifade eden Çelik, “Biliyorsunuz Sayın Başbakan çok önemli bir karar verdi ve ben de bunu bütün Türkiye'ye duyurdum. Seçim kampanyası esnasında parti liderlerine, köşe yazarlarına açtığı davalardan sarf-ı nazar etti ve geri çekti. Bu sayın Başbakan’a yakışandı. Ancak Sayın Başbakan’ın bu centilmenliğine ve jestine karşı iki muhalefet partisinden de beklenen olgunluk gelmemiştir” şeklinde konuştu.

Programda söz alan AK Parti Gaziantep Milletvekili Fatma Şahin ise, 2023 hedefinin gerçekleşmesi için güç birliğine ihtiyaç olduğunu kaydetti.