Halk ucuz vaatlere prim vermedi

Halk ucuz vaatlere prim vermedi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, halkın ucuz vaatlere prim vermediğini belirterek, “Sayın Kılıçdaroğlu’nun uçuk kaçık projelerine, halkımız iltifat etmemiştir.” dedi.

Seçimlerde Gaziantep’te resmi olmayan sonuçlara göre 12 milletvekilinin 9’unu çıkaran AK Parti’de büyük sevinç yaşanıyor.

AK Parti’nin seçim koordinasyon merkezine akın eden partililer, seçimlerde elde edilen başarıyı davul ve zurnalar eşliğinde halay çekerek kutladı. Partililer, halaya tekrar milletvekili seçilen AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Şahin, İbrahim Halil Mazıcıoğlu ve ilk kez meclise gidecek olan Nejat Koçer’i de katarak, coşkuya ortak etti.

Havai fişek gösterilerinin de yapıldığı kutlamada, meclise giren ve giremeyen adaylar, tebrikleri kabul etti.

Seçim koordinasyon merkezinde partililere hitap edip, bir konuşma gerçekleştiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Gaziantep’in istikrara oy verdiğini belirtti. Kürt vatandaşlara da seslenen Çelik, “Gaziantep bir şey daha ortaya koymuştur. Bakın Türkiye’nin 80 vilayetinden göçüp Gaziantep’e gelen insanlar var. Doğu ve Güneydoğu bölgesinden gelip Gaziantep’te yaşayan Kürt kardeşlerimiz var. Gaziantep’te yaşayan Kürt kardeşlerimiz maceraya prim vermemişlerdir. Milli birlik ve kardeşliğe destek vermişlerdir. Dayanışmaya, sevgiye, kardeşliğe, paylaşıma, hizmete destek olmuşlardır. Ben onları da bu duruşlarından dolayı yürekten tebrik ediyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar.” diye konuştu.

Gaziantep halkının da, Türkiye’nin de, ucuz vaatlere prim vermediğini kaydeden Çelik, “Halkımız ucuz vaatlere iltifat etmemiştir. Sayın Kılıçdaroğlu’nun uçuk kaçık projelerine, halkımız iltifat etmemiştir. Sabahtan akşama kadar, iktidar partisine ve o iktidar partisinin liderine, Başbakanına ağız dolusu hakaretlerle saldırmak, AK Parti mensuplarına küfretmek, halkımız tarafından ödüllendirilmemiştir. Aksine cezalandırılmıştır. Biz her zaman şunu söyledik. Dedik ki; halkın vicdan terazisi bugüne kadar yanlış tartmamıştır, bu defa da halkın vicdan terazisi yanlış tartmadı.” ifadelerini kullandı.