Bizim bu memleket için hayallerimiz var

Bizim bu memleket için hayallerimiz var

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü ve Gaziantep Milletvekili Adayı Doç. Dr. Hüseyin Çelik, “2002 yılında AK Parti iktidara geldiği zaman esnaf adeta perişan haldeydi. Siftah edemiyordu” dedi.

Çelik, 2001 yılında enflasyonun yüzde 68 olduğunu hatırlatarak, “Gemi karaya oturmuştu. Allaha şükürler olsun bizim çalışmalarımızla o günlerden bugünlere geldik. Türkiye dünden daha iyidir, inşallah sizlerin desteğiyle yarınlarımız daha da güzel olacak… Bizim bu memleket için hayallerimiz var” diye konuştu.

Seçim çalışmaları kapsamında İl Başkanı Ahmet Uzer ile birlikte Şireci Tekstil işçileriyle öğle yemeğinde bir araya gelen Hüseyin Çelik, “2002 yılında AK PARTi iktidara geldiği zaman esnaf adeta perişan haldeydi. Siftah edemiyordu. Birçok fabrikatörümüz fabrikalarını söküp Doğu Avrupa'ya götürüyorlardı. Hatta bir esnaf yazarkasasını alıp dönemin Başbakanının önüne attı. Döviz fırlamış, dolar başını alıp gitmişti” dedi.

Çelik, 2001 yılında enflasyonun yüzde 68 olduğunu hatırlatarak, “Topladığımız 100 lira verginin 103 lirasını faize ödüyorduk. Devlet bu haldeydi. Gemi karaya oturmuştu. Allaha şükürler olsun bizim çalışmalarımızla o günlerden bugünlere geldik. Türkiye dünden daha iyidir, inşallah sizlerin desteğiyle yarınlarımız daha da güzel olacak” diye konuştu.

“2023’te 100 bin üniversite öğrencisini hedefliyoruz”

AK Parti'ye verilen desteklerin hiçbir zaman boşa çıkarılmadığını, bundan sonra da aynı şekilde çalışmalarını sürdürüleceğini dile getiren Çelik, “Eskiden millet Devlet içindir anlayışı vardı. Biz ne diyoruz, “Devlet millet içindir” diyoruz. Şu anda Gaziantep'te 8 bin 918 derslik var ve bu dersliklerin 5 bin 440'ını AK Parti hükümeti yapmış. 2023 Gaziantep hedefinde 100 bin üniversite öğrencisi hedefliyoruz. Bizim bu memleket için hayallerimiz var” şeklinde konuştu.

“Bol keseden atıyor”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Çelik, “Kılıçdaroğlu bol keseden atıyor. Kaynak nerede diyorlar, “Benim adım Kemal” diyor. Aslında bu seçimin sonucu bellidir. Bütün araştırmalar AK Parti'nin tek başına yine iktidar olacağını gösteriyor. Ama merak edilen üç soru var; birincisi, AK Parti Anayasa'yı tek başına değiştirecek oy çoğunluğunu alabilecek mi, ikincisi MHP barajı geçecek mi, üçüncüsü de CHP lideri kendisini Genel Başkanlık koltuğunda tutacak oyu alacak mı” ifadelerini kullandı. Gençlerden seçimde destek isteyen Çelik, AK Parti'nin gücünü haktan ve halktan aldığını sözlerine ekledi.