Çelik: Türkiye’yi dünya ile barıştırdık

Çelik: Türkiye’yi dünya ile barıştırdık

AK Parti Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep milletvekili adayı Hüseyin Çelik, kendilerinin iktidar geldiğinde, “3 tarafı denizlerle, 4 tarafı düşmanlarla kaplı bir Türkiye” söylemlerinin olduğunu belirterek, “Biz bu durumdan kurtulup bugün bütün dünya ülkeleri ile ihracat yapan bir ülke konumuna geldik.” dedi.

Hüseyin Çelik, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Gaziantep Şubesi tarafından Dedeman Otel'de düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, AK Parti'nin 8.5 yıllık iktidarı döneminde, başta ekonomi olmak üzere her alanda önemli gelişmeler yaşandığını söyledi.

Türkiye'nin rotasının belli, gemisinin sağlam ve kaptanın ise işi iyi bildiğini belirten Çelik, “Siz Singapur’da oturup Amerika’daki bir şirketinizi yönetebilirsiniz. Biz ya ipek böceği gibi içine kapanacak ya da yelkenlerimizi açma politikası yapacaktık. Biz ikincisini yaptık ve dört bir yanımız düşmanlarla çevrili olan Türkiye’yi dünya ile barıştırdık.” diye konuştu.

Türkiye'nin, dünyanın yaşadığı küresel krizden de en iyi şekilde çıkan ülkeler arasında yer aldığına işaret eden Çelik, şunları kaydetti: ''İran, Irak, Suriye, Yunanistan, Bulgaristan, Gürcistan ve Rusya ile kavgalı bir Türkiye’nin ticaret hacmi 4.5 milyar dolardı. Şimdi bu ülkeler ile 35 milyar dolar ticaret hacmine ulaştık.”

Toplantıya, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Fatma Şahin, AK Parti Gaziantep Milletvekili ve adayı Mehmet Erdoğan da katıldı.