Açıklamazsanız sizi namert ilan edeceğiz

Açıklamazsanız sizi namert ilan edeceğiz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Doç. Dr. Hüseyin Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, “Hangi AK Partili eski bakanın gelip size yalvardığını, böyle bir şey söylediğini eğer kamuoyuna açıklamazsanız biz sizi müfteri ve namert ilan edeceğiz” dedi.

“Tek kelimeyle ayıp”

Hüseyin Çelik seçim çalışmalarını sürdürdüğü Gaziantep'te, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, “Bu bakanlar bana gelip diyorlar ki, 'Bizim dürüst olduğumuzu sen söyle.' Böyle şey olur mu? Gelip bana sığınıyorlar” sözleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Çelik, “Sayın Kılıçdaroğlu, yalan, iftira, çamur atma siyasetine maalesef devam ediyor. TOBB Genel Kurulu'nda sayın eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen'i karşısında görünce dili damağına yapışan, adeta kekelemeye başlayan Sayın Kılıçdaroğlu, “Elbette siz bir dürüst insansınız sizi kastetmedim” diyor. Sayın Tüzmen soruyor, “Siz benimle ilgili meydanlarda böyle böyle şeyler söylüyorsunuz. Ben dürüst müyüm, evet siz dürüstsünüz” diyor. Sonra sırtını dönüp gidiyor. Meydanlara çıkıyor halkın karşısına çıkınca yine aynı üslup, aynı yalan, aynı iftira, aynı çamur atma siyasetine ne yazık ki devam ediyor. Bu, tek kelimeyle ayıptır. Bir genel başkana yakışmaz. Bir insan karşınıza dikiliyor, 'Benimle ilgili bildiğiniz bir şey varsa yüzüme karşı söyleyin' diyor ve siz, 'Hayır efendim ne münasebet' diyeceksiniz, orada nazik pozlarına gireceksiniz, ondan sonra ayrılıp halkın karşısına çıkınca 'AK Partili bakanlar gelip bana yalvarıyorlar, bizim dürüst olduğumuzu söyle diyorlar' diyeceksiniz. Hangi AK Partili eski bakanın gelip size yalvardığını, böyle bir şey söylediğini eğer kamuoyuna açıklamazsanız biz sizi müfteri ve namert ilan edeceğiz” diye konuştu.

“Adeta yalan makinesi haline gelen Kemal Kılıçdaroğlu'nu dürüstlüğe ve doğruluğa davet ediyoruz”

Bunun mahkemelik bir politika olduğunu savunan Çelik şöyle devam etti:

“Sonuç alayım da vasıta ne olursa olsun, söylem ne olursa olsun her şeyi mubah kabul eden, tüm antidemokratik yolları, tüm terbiye sınırlarını aşan söylemleri buna malzeme yapacaksanız. Bu Türk siyasetine, Türk demokrasisine asla yakışmayan bir şeydir. Sayın Başbakan'a karşı kullandığınız üslup da öyledir. Kılıçdaroğlu kendi aklınca bu söylemlerle bu hakaretlerle Başbakan'ı itibarsızlaştırmaya çalışıyor. Halk nezdinde itibarı olan, halkın itibar ettiği Başbakan'ı siz bu şekilde saldırılarınızla, hakaretlerinizle terbiye sınırlarını aşan değil düpedüz terbiye sınırlarının çok üstünde olan bir söylemle halk nezdinde itibarsızlaştıramazsanız. Biz başından beri şunu söylüyoruz; teziniz varsa, bildiğiniz varsa ortaya koyun. Dolayısıyla biz Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu, üzülerek söylüyorum adeta yalan makinesi haline gelen Kemal Kılıçdaroğlu'nu dürüstlüğe ve doğruluğa davet ediyoruz. Bu hepimiz için doğru olandır. Evet rekabet ama nezaketi elden bırakmayalım.”