Çelik’ten genç kızlara müjde

Çelik’ten genç kızlara müjde

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Doç. Dr. Hüseyin Çelik, bekar kızlara müjde vererek, “Yuva kredisi diye bir şey geliyor. O da şu, dar gelirli aileler TOKİ'ye müracaat edecekler. TOKİ onlara çeyizi de içinde olan yani çamaşır makinesi, buzdolabı ve temel eşyası da içinde olan evler vereceğiz. 20 yıl vadeyle ayda 100 Lira taksitle. Onun için kızlar biran önce şu beyaz atlı prenslerinizi bulun. Artık evlenmek kolay” dedi.  Kadınlara pozitif ayrımcılık getirildiğini söyleyen Çelik, hanımlarını eğitmeyenlerin akıllarının yarısından vazgeçmiş olabileceklerini belirtti.

Gaziantep'in Merkez Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen sertifika törenine katılan ve salonda bulunanlara kimlerin bekar olduğunu soran Çelik, çok fazla el kaldıran olunca özellikle genç kızlara bir müjde vermek istediğini ifade etti.

Çelik, “Özellikle bekar kızlarımız beni dinlesinler. Yuva kredisi diye bir şey geliyor. O da şu, dar gelirli aileler TOKİ'ye müracaat edecekler. TOKİ onlara çeyizi de içinde olan yani çamaşır makinesi, buzdolabı ve temel eşyası da içinde olan evler vereceğiz. 20 yıl vadeyle ayda 100 Lira taksitle. Onun için kızlar biran önce şu beyaz atlı prenslerinizi bulun. Artık evlenmek kolay. Tüm bekar kızlarımıza evlenecekleri insanlarla mutlu bir hayat geçirmelerini diliyorum inşallah iyilere gelin olursunuz. Bu arada bekar kızı veya oğlu olan annelere de bu güzel haberi vermek istedim” dedi.

Açık liselerde okumak isteyenlere güzel imkanlar verildiğini vurgulayan Çelik, “Eskiden açık liselerin kitaplarına para verilirdi. Benim zamanımda önce çok düşürdük, sonra da sıfırladık. Size de kitap veriliyor. Dolayısıyla açık liseye devam etmek isteyen genç kızlarımız veya erkekler faydalanabilir. Bunlar bu dönem gelmiş olan imkanlardır” diye konuştu.

Hanımlarını eğitmeyenlerin akıllarının yarısından vazgeçmiş olabileceğini kaydeden Çelik, “Toplumumuzun yüzde ellisinden biraz fazlası hanımdır. Hanımlarını eğitmeyenler akıllarının yarısından vazgeçmiş demektir. Biz anayasa değişikliği yaptık. Hanımlar bir adım öne çıktı. Pozitif ayrımcılık getirdik. Evde imalat ve üretim yapan hanımları vergiden muaf tuttuk. Size güzel bir haber daha vereyim, Gaziantep'te mikro kredi uygulaması var. Bu uygulamanın finansmanını yani para kısmını Allah nasip ederse en kısa zamanda kat kat arttıracağız. Evden bende şu faaliyeti yapmak istiyorum diyen bacılarımız sertifikalarını da aldılar. Ellerinde altın gibi sanatları da var. Üretim yapacaklar ve biz onlara sermaye desteğinde bulunacağız. Kat kat arttıracağız buradan size söz veriyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Çelik ve diğer protokol üyeleri çeşitli kurslarda başarı gösteren kursiyerlere sertifikalarını takdim etti. Program hatıra fotoğrafı çektirmenin ardından son buldu.