“Bizim En Büyük Servetimiz ve Değerimiz Genç Nüfusumuzdur”

“Bizim En Büyük Servetimiz ve Değerimiz Genç Nüfusumuzdur”


Doç. Dr. Çelik: “Bizim En Büyük Servetimiz ve Değerimiz Genç Nüfusumuzdur”

AK PARTi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Doç. Dr. Hüseyin Çelik “Bizim en büyük servetimiz ve değerimiz genç nüfusumuzdur” dedi.

AK PARTi Gaziantep İl Başkanlığı Toplantı Salonu’nda gençlerle buluşan Doç. Dr. Çelik, en büyük servet ve değerin genç nüfus olduğunu söyledi. Çelik, “Ben uzun yıllardan beri gençlerin başkanlığını yaptığım için onların dilinden anlarım diye düşünüyorum. Yolda veya sokakta beni gören vatandaşlar başkanım televizyonda yaşlı ve şişman gözüküyorsunuz diyorlar. Çok fazla yaşlı ve genç değiliz dolayısıyla gençler sizin heyecanınızdan istifade edeceğiz. Bizim en büyük servetimiz ve değerimiz genç nüfusumuzdur” dedi.

“Bu sefer Viyana’yı kuşatmaya değil sizi kurtarmaya geleceğiz”

Türkiye nüfusunun dinamik gençlerle dolu olduğunu belirten Çelik, “Batılılar bize imreniyor genç nüfusumuzdan dolayı. Avrupa ülkelerinde doğurganlık oranı sıfırın altına düşmüş durumda ve onlarda genç nesil tükeniyor. Dolayısıyla onlarda sosyal güvenceler ve sağlık harcamalarında aşırı artış olduğu gözleniyor. Ben de Avusturya Bakanı’na Türkiye’nin 70 milyonluk nüfusunun avantajından bahsettim ve dedim ki siz merak etmeyin Viyana’yı 2 kere kuşattık alamadık. Bu sefer Viyana’yı kuşatmaya değil sizi kurtarmaya geleceğiz dedim. Bizim 70 milyon nüfusun 50 milyonunun çok dinamik, taşı sıksa suyunu çıkaracak gençlerden oluştuğunu söyledim. 27 Avrupa Birliği ülkesinin kendilerinin dışında bir buçuk milyon iş gücüne ihtiyaçları var. Onların vasıflı göç dedikleri programı var. Vasıflı olduğu zaman vize falan istemiyorlar. Uluslararası meslek sahibi olanları çağırıyorlar” şeklinde konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın vatandaşlardan en az 3 çocuk yapmalarını istemesini bazılarının alay konusu yaptığını ifade eden Çelik, “Başbakanımız asgari 3 dediği zaman bazıları bunu alay konusu yaptı. Türkiye’deki temel problem hali vakti yerinde olan çocuk eğitebilecek olan, çocuk terbiye edebilecek olan ailelerin çocuğunun olmamasıdır. Gariban vatandaşların bir düzine çocuğu var sıkıntı burada. Vali ve büyükelçi ölüyor, bakıyorsunuz bir çocuğu var. Ama gariban Mehmet ağanın da 15 çocuğu var. Çocuklarına bakabilecek aileler için gençlik en büyük servetimizdir. Yer altı, yer üstü artık zenginlik değil, çok ormana ve madene sahip olmak da sizi zengin kılmıyor. Yeryüzünde esas zenginlik yetişmiş insan gücüdür. Bilgiyi elinde bulunduranlar, hükmedenler esas zenginliği elinde bulunduranlardır” diye konuştu.

30.04.2011