“Kimin Ara Rejim Sevdalısı Olduğunu Herkes Çok İyi Biliyor”

“Kimin Ara Rejim Sevdalısı Olduğunu Herkes Çok İyi Biliyor”


Doç. Dr. Çelik: “Kimin Ara Rejim Sevdalısı Olduğunu Herkes Çok İyi Biliyor”

AK PARTi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Doç. Dr. Hüseyin Çelik, ”Ertuğrul Özkök dün yazmış olduğu ‘Ara rejim çuvallıyor’ başlıklı köşe yazısında iktidarımızı ara rejim kurmakla suçlamış. Şu andaki, Türkiye’deki yönetimi ara rejim yönetimi olmakla itham etmiştir. Kimin ara rejim sevdalısı olduğunu, kimin ara rejim teşvikçisi olduğunu, kimin ara rejim tahrikçisi olduğunu hem medyamız hem halkımız, herkes çok iyi bilmektedir” dedi.

Çelik, Gaziantep’te düzenlediği basın toplantısında, demokrasilerde medyanın dördüncü güç olarak kabul edildiğini vurgulayarak, ”Medya demokratik toplumların olmazsa olmazıdır. Halkın haber alma hakkını kullanması ve halkın her alanda bilgi sahibi olması, kamuoyu oluşması açısından yazılı ve görsel medyamızın çok önemli olduğunu her vesileyle söyledik ama demokratik ülkelerde dördüncü güç olan medya, Türkiye’de zaman zaman farklı üstler ve güçler yüklenmeye başladı. Türkiye’de medyanın gücünden ziyade güçlerin medyasından söz edilir oldu” dedi.

“Cuntacıların gözdesi olan insanlardı”

Çelik, şöyle devam etti:

”Özellikle 60 darbesinden önce, 28 Şubat postmodern darbesinden önce adeta ara rejim tahrikçiliği yapan, derin devlet ile işbirliği yaparak halkı, milleti, milletin iradesini yönlendirmeye, yönetmeye kalkışan bazı medya kuruluşlarının hangileri olduğunu kamuoyu ve sizler çok iyi biliyorsunuz. Sözün tam bu noktasında önemli bir figür çok ortaya çıkıyor; bu da yıllarca, on yıllarca Hürriyet gazetesinin genel yayın yönetmenliğini yapmış olan Ertuğrul Özkök’tür. Ertuğrul Özkök dün yazmış olduğu ‘Ara rejim çuvallıyor’ başlıklı köşe yazısında iktidarımızı ara rejim kurmakla suçlamış. Şu andaki, Türkiye’deki yönetimi ara rejim yönetimi olmakla itham etmiştir. Değerli basın mensupları kimin ara rejim sevdalısı olduğunu, kimin ara rejim teşvikçisi olduğunu, kimin ara rejim tahrikçisi olduğunu hem medyamız hem halkımız, herkes çok iyi bilmektedir. Hatırlamaya çalışalım, 28 Şubat’tan önce cuntacıların verdiği talimatlarla manşet atan, gazetecilerin andıçlarla fişlendiği, gazetecilerin andıçlarla baskı altına alındığı, gazetecilerin andıçlarla işlerine son verildiği bir dönemde Ertuğrul Özkök ve benzeri bazı gazeteciler, bu cuntacıların gözdesi olan insanlar konumundaydı. Ve onlar, verilen talimatlarla manşet atmaya devam ediyorlardı. Sayın Ertuğrul Özkök bununla da yetinmiyordu, daha sonra yazdığı yazılarda 12 Eylül’ü meşrulaştırmaya ve 28 Şubat anlayışını savunmaya devam etti. Aynı şahıs, şu anda bizi ara rejim heveslisi olmakla ve ara rejim kurmakla suçluyor. Ve maalesef kendisiyle birlikte adeta kılcal damarlarına kadar Cumhuriyet Halk Partili, ara rejim özlemcisi, ara rejim destekçisi olan bazı kalemşörlerle birlikte halkın iktidarına ve halkın iradesine saldırmaya devam ediyor. Hani hep bildiğimiz çok güzel bir söz var; der ki, ‘dinime tan eden bari Müselman olsa.’ Biz 28 Şubat sürecinde, Sayın Ertuğrul Özkök’ün yönetimindeki Hürriyet gazetesinin attığı manşetleri çok iyi biliyoruz.”

25.04.2011