“İşsiz Kalırsa Kılıçdaroğlu’ndan İyi Bir Karakter Oyuncusu Olur”

“İşsiz Kalırsa Kılıçdaroğlu’ndan İyi Bir Karakter Oyuncusu Olur”


Doç. Dr. Çelik: “İşsiz Kalırsa Kılıçdaroğlu’ndan İyi Bir Karakter Oyuncusu Olur”

AK PARTi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Doç. Dr. Hüseyin Çelik, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu bazı dizi karakterlerine benzetti. Çocuklar Duymasın adlı dizideki Çaycı Hüseyin ve arkadaşıyla, yine aynı dizideki Seyyar Tayyar karakterlerine benzetme yapan Çelik “Sayın Kılıçdaroğlu 12 Haziran seçiminden sonra eğer işsiz kalırsa ben şimdiden dizi yapımcılarına sesleniyorum. Sayın Kılıçdaroğlu bu yönüyle çok iyi bir karakter oyuncu olur” dedi.

“Popülizm her zaman ülkeleri felakete götürmüştür”

Çelik, AK PARTi Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Türkiye’nin 12 Haziran seçimlerine kilitlendiğini hatırlatan Çelik, AK PARTi’nin bu seçimlere de en iyi şekilde hazırlandığını kaydetti. Çelik seçim öncesi siyasi partilerin seçim vaatlerini arttırdığına dikkati çekerek muhalefetin ‘halk dalkavukluğu’ yaptığını söyledi. Çelik “Bazı siyasi partiler seçim kararı alındıktan sonra adeta bir telaşa kapıldılar ve halk dalkavukluğu diyebileceğimiz popülizmin en ileri boyutunda maalesef uçuk kaçık vaatler peş peşe sıraya gelmeye başladı. Popülizm her zaman ülkeleri felakete götürmüştür. Bugün yaşadığımız birçok problemin arka planında da geçmiş iktidarlar döneminde yapılan popülizm vardır, bunların faturaları vardır” diye konuştu.

Demirel’in iki anahtar vaadini hatırlatan ve Türkiye’nin 38 yaşında emekli olanların cenneti haline geldiğini belirten Hüseyin Çelik şunları kaydetti:

“Kim ne verirse ben beş fazlasını veririm mantığı ile ekonomimiz dibe vurdu. Her mahalleye milyoner vardı bir dönem sonra bu her mahalleye 100 tane trilyoner denmeye başlandı. Kimisi ‘bölücü başını asacağım’ dedi kimi ‘Susurluk’u aydınlatacağım’ dedi. 1969’da da CHP KöyKent projesini ortaya attı. Bütün köylerimizi kent yapacağız dediler. Öyle şeyler yapıldı ki kentler köy olmaya başladı. 2002’ye geldiğinde bu çılgınlık bir kat daha ileri götürüldü. Sayın Kılıçdaroğlu’nun mazot 1 lira olacak söylemini Cem Uzan gündeme getirdi. 2007 seçimlerine gelince Sayın Haydar Baş 80 kuruş olacak dedi. Sayın Kılıçdaroğlu grup toplantısında net bir şekilde 1.5 lira olacak dedi…Bunun tam karşılığı şudur; 29 milyar 987 milyon TL’dir bunun maliyeti. Yuvarlak olarak 30 milyar TL’dir. Bunu neyle karşılayacaksınız? Bu toplanan vergidir bundan vazgeçiyorsunuz. Neyle karşılayacaksınız bu uçuk kaçık vaatlerinizi? Bunun birkaç yolu var. Bir yeni vergi koyacaksınız iki mevcut olan verginin oranlarını yükselteceksiniz. Üç borçlanacaksınız. Dört para basacaksınız. Bunların hepsi de felakettir. Neticede bütçenin ebadı bellidir.”

“Benim adım Kemal, benim adım Cemil’le kimse bir şey çözememiştir”

Çelik, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun bazı dizi karakterlerine de benzetti. “Dizi yapımcılarına sesleniyorum. Eğer işsiz kalırsa Sayın Kılıçdaroğlu’ndan iyi karakter oyuncusu olur” diyen Çelik şunları kaydetti:

“Çocuklar Duymasın” diye bir dizi var ATV’de şu anda, orada bir çaycı Hüseyin ve arkadaşı Şükrü var. Bu ikisi de bir baltaya sap olamamış, günlük yaşayan ve kendilerine teklif edilen her işi, bu bizim işimiz diyorlar. Bu bizim işimiz diyorlar ve iki gün sonra hezimetle yüzlerine gözlerine bulaştırarak bu işten vazgeçiyorlar, bir başka işe geçiyorlar. Bir de, orada yine Sayın Kılıçdaroğlu’nun durumuna benzeyen bir seyyar Tayyar var, ne söyleseler bunu ben icat ettim diyor, bunu ben buldum diyor. Şimdi Sayın Kılıçdaroğlu’na ne deseler, askerlik meselesi, bu bizim işimiz diyor, biz bunu çözeriz. Peki emeklilerin sorunları, bu bizim işimiz, biz bunu çözeriz. Çiftçiler, üniversite öğrencileri, yurt meselesi, taşeron işçiler, atanamayan öğretmenler, basın özgürlüğü, darbelerle, darbecilerle mücadele bu bizim işimiz, biz bunu çözeriz. Peki nasıl çözeceksiniz? Bütün bu söylediklerinizin, aile sigortası getireceğiz her eve, her aileye 600 lira para vereceğiz diyor bütün yoksullara. Şimdi bir maliyet çıkarıyorsunuz korkunç bir maliyet. Peki nasıl halledeceksiniz Sayın Kılıçdaroğlu? Arkadaşlar çalışıyorlar. Peki kaynağı ne? Benim adım Kemal. Bir de “Bizimkiler” diye bir dizi vardı, orada bir Cemil vardı, ne deseler benim adım Cemil diyor. Benim adım Kemal, benim adım Cemil’le kimse bir şey çözememiştir. “

18.03.2011