“Hayal Gemisi İle Yalan Ticareti Yapıyor”

“Hayal Gemisi İle Yalan Ticareti Yapıyor”


Doç. Dr. Çelik: “Hayal Gemisi İle Yalan Ticareti Yapıyor”

AK PARTi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Doç. Dr. Hüseyin Çelik, Kılıçdaroğlu’nun Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile ilgili iddialarına ilişkin olarak, “Sayın Kılıçdaroğlu hayal gemisi ile yalan ticareti yapıyor… Bu kadar aleni birisinin ortaya attığı dedikoduları ve Sayın Başkanın aile hayatıyla ilgili akla hayale gelmeyecek ifadelerde bulunuyor. Sayın Kılıçdaroğlu da bunu alıyor kendi partisinin internet sitesinde yayınlıyor. Peki bu yapılan iftiraya sizin de ortak olduğunuz anlamına gelmiyor mu Sayın Kılıçdaroğlu? İnsanların haysiyetlerine, namuslarına, onurlarına kara çalmak leke çalmak bu tadar ucuz mudur? Siz ya bu iddialarınızı ispat edersiniz ya da siyasi etik gereği istifa edersiniz. Aksi takdirde hukukun yapacağı bir şey kalmamıştır. Hukuki bir mesele olmaktan çıkmış maalesef Sayın Kılıçdaroğlu tarafından siyasi bir karalama malzemesi haline getirilmiştir” dedi.

Çelik, AK PARTi Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında, siyasette 5N1K’nın olmadığı takdirde söylenilenlerin kuru vaatten ibaret kaldığını ve halkın aldatılacağını kaydederek, “Atatürk’ün bir vecizesi var ya oradan hareketle; Uç Kemal Uç senin için uçmanın sınırı yoktur. Uçabilirsin istediğin kadar. Fakat konacak bir dal bulamazsın… Sayın Kılıçdaroğlu’nun söylediklerinin aslında ciddiye alınır tarafı yok ama halkımızı önemsediğimiz için halkımızı ciddiye aldığımız için, bugün söylenenlerin ne kadar uçuk kaçık olduğunu halkımıza anlatmaya çalışıyoruz” diye konuştu. AK PARTi’nin daha önceki seçim beyannamelerinde verilen tüm vaatlerin yerine getirildiğini ve yapamadığını vaat etmediğini de sözlerine ekleyen Çelik seçim ekonomisi uygulanmayacağının altını çizdi. Çelik, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun Başbakan Erdoğan’a bir mektup ve bazı belgeler göndermesi ile geçtiğimiz günlerde yeniden gündeme gelen Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı ile ilgili yolsuzluk iddialarına da yanıt verdi.

“İddialarınızı ya ispat edersiniz ya da siyasi etik gereği istifa edersiniz”

Belediyedeyken dolandırıcılıktan içeri atılan ve sonradan Ergenekon bağlantısı ortaya çıkan Hacı Ali Hamurcu’nun el yazısıyla yazdıklarının Kılıçdaroğlu tarafından gönderildiğini kaydeden Çelik şunları söyledi:

“Sayın Kılıçdaroğlu hayal gemisi ile yalan ticareti yapıyor… Bu kadar aleni birisinin ortaya attığı dedikoduları ve Sayın Başkanın aile hayatıyla ilgili akla hayale gelmeyecek ifadelerde bulunuyor. Sayın Kılıçdaroğlu da bunu alıyor kendi partisinin internet sitesinde yayınlıyor. Peki bu yapılan iftiraya sizin de ortak olduğunuz anlamına gelmiyor mu Sayın Kılıçdaroğlu? İnsanların haysiyetlerine, namuslarına, onurlarına kara çalmak leke çalmak bu tadar ucuz mudur? Siz ya bu iddialarınızı ya ispat edersiniz ya da siyasi etik gereği istifa edersiniz. Aksi takdirde hukukun yapacağı bir şey kalmamıştır. Hukuki bir mesele olmaktan çıkmış maalesef Sayın Kılıçdaroğlu tarafından siyasi bir karalama malzemesi haline getirilmiştir.”

Çelik, Kılıçdaroğlu’nun Başbakan Erdoğan’a yönelik “Milleti soy sonra başbakanlık koltuğuna otur” sözlerini de hatırlatırken, halkın kendisini soyanları altı kez sandık önünde iktidar yapmayacağını söyledi. AK PARTi’nin’nin çamurun üstünde oturmayacağını ve çamuru da örtbas etmeyeceğini belirten Çelik “Siz halkı anlamaz safdil, kendinizi akıllı mı sanıyorsunuz. Halk kendisini soyanları meclisin dışına atıyor. Minderin dışına atıyor” diye konuştu.

“Milletvekili toto başladı”

Çelik açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. Aday adaylarının paralarının geri ödenmesi ve başörtülü kadınların adaylığı konularındaki soruları yanıtlayan Çelik şöyle konuştu:

“Sayın Başbakan yasal problem söz konusu değilse iade edilecek dedi. O son sözdür. Konmuş olan bir noktadır. Verilmesi gerekiyorsa elbette verilecektir. Seçim İşleri Başkanlığımızda belki MYK’dan sonra bir açıklama yapabilir. Biz adayları mesleklerine, giyim kuşamlarına, geldikleri çevrelere göre tasnif etmiyoruz. Değerlendirmelerimiz sonucunda kim hak ediyorsa, uygun görünüyorsa, halkta karşılığı varsa, partimizin ihtiyaçları, yasamadaki ihtiyaçlarımız göz önünde bulundurularak bir belirleme yapılacaktır. Çok spekülasyonlar yapılıyor, Mevcut vekillerle ilgili şu kadarı gidecek kalacak diye. Bunların hepsi spekülasyondan ibarettir. Milletvekili toto başladı. Bunların geçmişte de tutmadığını biliyorsunuz. Şüphesiz bazı değişiklikler olacaktır. Ama şu anda TBMM’ye AK PARTi vekillerinin yüzde kaçı gidecek, kaçı kalacak diye sorarsanız Sayın Başbakan’ın da söyleyeceği bir cevap yoktur.”

“Batı cephesinde yeni bir şey yok”

CHP’nin Yüksek Yargı’ya ilişkin düzenlemeyi Anayasa Mahkemesi’ne götürmesi konusunda ise Çelik’in değerlendirmesi “Bu CHP’nin en başarılı olduğu alandır. CHP’nin en başarılı yaptığı iş nedir diye bana sorarsanız, karne notu ver derseniz, 10 üzerinden10 alacağı not her yasayı Anayasa Mahkemesine götürmektir. Zaten daha önce götüreceklerini söylemişlerdi Yani batı cephesinde yeni bir şey yok. Yargı kararını verecektir” şeklinde oldu.

18.03.2011