“AK PARTi Hiçbir İllegal Örgütle Münasebet İçinde Olamaz”

“AK PARTi Hiçbir İllegal Örgütle Münasebet İçinde Olamaz”


Doç. Dr. Çelik: “AK PARTi Hiçbir İllegal Örgütle Münasebet İçinde Olamaz”

AK PARTi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Doç. Dr. Hüseyin Çelik, “Sayın Kılıçdaroğlu, hiç de yakışık almayan bir biçimde bizim Hizbullah’la işbirliği yaptığımızı söyledi. AK PARTi bırakın bir illegal terör örgütüyle, hiçbir illegal örgütle münasebet içinde olamaz, ilişki içerisinde olamaz, işbirliği hiç yapmaz, yapmamıştır ve yapmayacaktır. Bir iddiayı ortaya atan insan, iddiasının altını doldurmak zorundadır. Eğer bunu yapmazsa müfteri olur” dedi.

Çelik, MKYK ve MYK toplantılarının ardından düzenlediği basın toplantısında, ”AK PARTi neyi yapıyorsa CHP, onu yapmaya çalışıyor. Bütün taklitler aslına hizmet eder. Bunun bilinmesi gerekiyor” dedi. Perşembe günü Erzurum’da Başbakan Erdoğan’ın gençlik temsilcileri ile bir toplantı yapacağını bildiren Hüseyin Çelik, Kılıçdaroğlu’nun AK PARTi’ye yönelik iddialarını da değerlendirdi. Çelik şunları söyledi:

“İddiasının altını doldurmazsa müfteri olur”

“Sayın Kılıçdaroğlu, hiç de yakışık almayan bir biçimde bizim Hizbullah’la işbirliği yaptığımızı söyledi. Sayın Kılıçdaroğlu, Sayın CHP’liler tarafından, bütün muhalefet ve bütün Türkiye tarafından çok iyi bilinmesi gerekiyor: AK PARTi bırakın bir illegal terör örgütüyle, hiçbir illegal örgütle münasebet içinde olamaz, ilişki içerisinde olamaz, işbirliği hiç yapmaz, yapmamıştır ve yapmayacaktır. Bir iddiayı ortaya atan insan, iddiasının altını doldurmak zorundadır, kamuoyuna çıkıp çok net bir şekilde bunun nasıl, kimler tarafından, ne zaman, hangi zeminlerde yapıldığını anlatması lazım. Eğer bunu yapmazsa müfteri olur. Daha önce burada yaptığım bir basın toplantısında, bizi yolsuzlukla itham eden Sayın Kılıçdaroğlu’na buradan sesleniyorum. ‘Elinizde bir belge, bilgi varsa, size 24 saat süre veriyorum, bunu savcılıklara teslim etmez de bize dava açmaz, müşteki, davacı olmazsanız biz sizi bu konuda dediğim gibi yine müfteri ilan ederiz, namert ilan ederiz’ demiştim. Fakat aradan ne 24 saatler, ne 48 saatler, ne 72 saatler geçti, bir şey yok. Bir kez daha söylüyorum. Ben Kayseri’ye gittiğimde dedim ki, Kayseri’de yaptığım basın toplantısında, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Özhaseki de hodri meydan diyor. Savcı zaten kendisi çağrıda bulundu. Eğer bir şey bilen varsa, elinde ekstra bir bilgi, belge, delil olan varsa müracaat etsin, biz bunu yargılama sürecini baştan başlatabiliriz. Ama hani sirke içmediğimiz için mide ekşimesinden de hiçbir kuşkumuz yoktur. Bu açıdan AK PARTi şeffaf bir partidir, ama yanlışı olan birileri olabilir mi? Türkiye çapındaki belediyelerin yüzde 50’si neredeyse AK PARTilidir. Bir belediyede herhangi bir problem varsa, tespit edildiği anda, intikal ettiği anda önce biz inceleme ve soruşturmayı başlatırız. Nitekim bu şekilde azlettiğimiz belediye başkanları var, Partiden azlettiğimiz, belediye başkanlığından aldığımız, aldırdığımız, hatta içeride olan belediye başkanları var çok az sayıda da olsa. AK PARTili bu şekilde olan belediye başkanı var, CHP’li de var, MHP’li de var, diğer partilerden de var. Mühim olan; yanlış yapanın yanlışına ortak olmamanız, ona sahip çıkmamanız, onun arkasında durmamanızdır, önemli olan budur. Ve AK PARTi başından beri bunu yapmıştır, bundan sonra da yapmaya devam edecektir.

25.01.2011