“Biz Kapısı da Yüreği de Açık Bir Partiyiz”

“Biz Kapısı da Yüreği de Açık Bir Partiyiz”


Doç. Dr. Çelik: “Biz Kapısı da Yüreği de Açık Bir Partiyiz”

AK PARTi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Doç. Dr. Hüseyin Çelik, ”CHP, seçime nasıl hazırlandığımızı öğrenmek istiyorsa Sayın Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş Bey’in ifade ettiği gibi bize bir gazeteciyi ajan olarak falan göndermelerine gerek yok… Çünkü bu ajan gönderme, vesaire hoş şeyler değil. Biz kapısı açık olan yüreği de açık olan bir partiyiz” dedi.

Hüseyin Çelik, MKYK ve MYK toplantılarının ardından düzenlediği basın toplantısında, toplantılarda iç ve dış siyasi gelişmeler ile sosyal ve ekonomik gelişmelerin ele alındığını bildirdi. AK PARTi olarak yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla mücadele amacıyla yola çıkıldığını belirten Çelik, şöyle konuştu:

”AK PARTi iktidara geldiği zaman cüzi de olsa 1 doların altında geçinen vatandaşlarımız vardı. Bu sıfırlanmıştır. 2 dolar 15 Cent günlük geliri olan, bu gelirle geçinen veya bunun az altında bir gelirle geçinen nüfusumuzun o dönemdeki oranı yüzde 3 civarındaydı. Bu, binde 2’ye düşmüştür. En büyük gelişme bence 4 dolar 15 cent günlük gelire sahip olan insanımızın oranı yüzde 30’du. Bu, yüzde 4’e düşmüştür. Bu son derece önemlidir. Biz iktidara geldiğimizde topladığımız her 100 liralık verginin 103 lirasını faiz olarak veriyorduk. Şimdi topladığımız vergilerin 23 lirası faize gidiyor. Milli gelirimizin 14,8’ini faize ödüyorduk. Şimdi yüzde 4,5 faize gidiyor. Bu, ekonomideki sağlam gidişin bir göstergesidir.”

“37 il başkanı ile 69 ilçe başkanımız aday olmak için istifa etti”

Bu konuların MKYK ve MYK toplantılarında ele alındığını bildiren Hüseyin Çelik, haziran ayında yapılacak genel seçimlere hazırlanıldığını belirterek, ”37 il başkanımız, 69 da ilçe başkanımız seçimlerde aday olmak için istifa etti” dedi. Teşkilat başkanlığının istifa eden yöneticilerin yerine yapılacak atamalar konusunda toplantıda bilgi verdiğini kaydeden Çelik, AK PARTi’nin seçime çok kararlı bir şekilde hazırlandığını ifade etti. 4 yıllık değil, 12 yıllık bir seçim beyannamesi ile halkın karşısına çıkılacağını anlatan Çelik, bunun istikrar ve kararlılık demek olduğunu kaydetti. Hüseyin Çelik, şunları söyledi:

”Yapamayacağımız hiçbir vaatte bulunmayacağız, üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir vaatte bulunmayacağız, seçim ekonomisi uygulamayacağız, popülizme asla kaçmayacağız. Bakın seçime neredeyse 4 ay gibi bir süre var ve bu ülkede bir seçim ekonomisi yürütülmüyor. CHP, seçime nasıl hazırlandığımızı öğrenmek istiyorsa Sayın Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş Bey’in ifade ettiği gibi bize bir gazeteciyi ajan olarak falan göndermelerine gerek yok. Hiç ajan olarak falan göndermesinler, ismi ile cismi ile göndersinler. Kimi gönderiyorlarsa, neyi öğrenmek istiyorlarsa biz onları ağırlarız. Çayını, kahvesini içiririz, yemeğini de yediririz ve particilik nasıl yapılıyor, siyaset nasıl yapılıyor onunla ilgili olarak onlara ders de vermeye talibiz, hazırız. Tabii ilk dersin adı da samimiyet olacak. Sadece gönderdikleri bir iki kişiyi değil, daha fazla gönderirlerse onları da eğitmeye ve bu işlerin nasıl yapıldığını da onlara öğretmeye hazırız. Temenni ediyorum ki; Sayın Hurşit Güneş böyle bir şey söylememiş olsun. ‘Ajan gönderiyoruz ve AK PARTililer nasıl çalışıyor bunu öğrenmeye çalışıyoruz” dememiş olmasını temenni ederim. Çünkü bu ajan gönderme, vesaire hoş şeyler değil. Biz kapısı açık olan yüreği de açık olan bir partiyiz. Gazeteci arkadaşlarımız bize açık yüreklilikle gelirlerse daha büyük bir mutluluk duyarız.”

25.01.2011