Tanıtım ve Medya Başkanları Afyon’da buluştu

Tanıtım ve Medya Başkanları Afyon’da buluştu

İlki 2012 Ocak ayında Konya’da gerçekleştirilen kampın ikincisi için AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları ve İl Tanıtım ve Medya Başkanları bu kez Afyon’da bir araya geldi. Üç günlük kamp programı Bakanımız Prof. Dr. Vesyel Eroğlu, Afyon il Gençlik Kolları Başkanımız Mustafa Uslu ve Afyon Gençlik Kolları teşkilatımızın ev sahipliğinde samimi bir havada ve başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. 

Genel Merkez Gençlik Kolları Tanıtım ve Medya Başkanımız Neslihan Cenk’in başkanlığında yürütülen program, Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanımız Zafer Çubukcu  ve  Orman ve Su işleri Bakanımız Prof. Dr. Vesyel Eroğlu’nun açılış konuşmalarıyla başladı. 

Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanımız Zafer Çubukcu AK Gençliğin sahip olması gereken vizyonu vurgulayarak medyanın öneminden bahsetti. Çubukcu “Görsel medya ve sosyal medyanın içinde yer alın. Medyada görevli spiker ve muhabir hep bizim aramızdan yetişsin. Çünkü bugün bu görevlerde bulunan büyüklerimiz de geçmişte farklı yapıların içinde bulundular” dedi. 

Sayın Bakanımız Eroğlu “Sosyal medya çok önemli. Artık çağımız iletişim ve bilişim çağı. Sosyal medyadaki hadiseleri çok iyi tahlil etmek ve ona göre, gerekirse, insanları doğru istikamette yönlendirmek gerekiyor. Dolayısıyla sosyal medyada, basın yayında mutlaka üstünlüğümüzü muhafaza etmemiz gerekiyor” dedi. Türkiye'nin 2023 yılında dünyanın 10 büyük ekonomi arasına girmeyi hedeflediğini hatırlatarak, Türkiye'nin bölgesel güç ve lider devlet hedeflerini biz gençlerin gerçekleştireceğini söyledi. 

Kampta 81 ilden gelen İl Tanıtım ve Medya Başkanlarının donanımları ve bilgileri artırılırken yapılacak istişare ve değerlendirmelerle Türkiye geneli ve illerde yapılacak tanıtım ve medya çalışmalarının etkinliğinin artırılması hedeflenmiştir. MKYK üyemiz Ahmet Sarıduman İl TM Başkanlarının Görevleri; MKYK üyemiz Cemile Akdağ İnternet Haberciliği ve Yerel Medya; MKYK üyemiz Osman Kasap Siyasi Propaganda Yöntemleri; MKYK üyemiz Yasemin Baş  Genç Siyasetçi E-Bülteni; MKYK üyemiz Burak Gültekin Sosyal Medyanın önemi ve Komisyon üyemiz Celal Karaman Sosyal Medya Gündemini Belirleme Stratejileri konularında eğitim sunumları gerçekleştirdiler. Sosyal Medya sunumunun ardından twitterda başlatılan çalışmayla ‘AK Gençlik Tanıtım Medya Kampı’ saatlerce Türkiye gündemi listesinde kaldı. 

Ayrıca Afyon’da Leylak yılı olması sebebiyle Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu ile beraber Gençlik Kolları Tanıtım ve Medya Başkanlarımız 100.000 Leylak fidanının dikim törenlerine katılarak Gençlik Kollarının da bir leylak fidanlığına sahip olmasına vesile oldular.

Afyon’da bir araya gelecek AK Gençlik, kampın üçüncü ve son gününde Yerel Seçimler Tanıtım ve Medya Planlaması çalıştayı yaparak yaklaşan seçimler için hazırlıklara başladı. Daha sonra istişare ve değerlendirilme toplantısı yapılarak İl Tanıtım ve Medya Başkanlarının soruları cevaplandı, önerileri alındı.
Kapanış konuşmaları Genel Merkez Gençlik Kolları Tanıtım ve Medya Başkanımız Neslihan Cenk’in programı değerlendirme konuşması ile başladı. Daha sonra program AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüzü Doç. Dr. Hüseyin Çelik’in samimi sohbetiyle devam etti. Çelik “AK Parti hareketi için Afyon çok önemli bir kilometre taşıdır.” diyerek AK Parti’nin kuruluş günlerini ve siyasi tecrübelerini aktardı. Konuşmanın bitiminde Tanıtım ve Medya başkanlarımız ve Hüseyin Çelik ile aile fotoğrafı çekinildi. Vedalaşmaların ardından Tanıtım ve Medya Başkanlarımız memleketlerine döndüler.