Demokratikleşme tam yol devam ediyor

Demokratikleşme tam yol devam ediyor

Çelik, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'la birlikte geldiği Kahramanmaraş'ta gazetecilerin, Amanoslar kırsalında teröristlerin açtığı ateş sonucu 3 askerin şehit olmasına ilişkin sorusu üzerine, ''fitne'' olarak nitelendirdiği terörün uzun yıllardır devam ettiğini söyledi.

Türkiye'yi gerçek manada hukuk devleti yapmaya çalıştıklarını ifade eden Çelik, ''Bir taraftan biz Türkiye'yi gerçek manada hukuk devleti yapmaya çalışıyoruz. Gerçek manada hukukun hakim olduğu bir ülke yapmaya çalışıyoruz. Demokratikleşme tam yol devam ediyor ama bir taraftan da terörle ve teröristlerle mücadele devam edecek'' diye konuştu.

Terörün ''kalleş'' bir tarafının olduğunu ve nereden çıkacağının belli olmadığını ifade eden Çelik, ''Biz her zaman söyledik, dünyanın hiç bir yerinde size silahla saldırmaya gelen insanlara çiçek buketleriyle karşılık veremezsiniz. Asker diyelim arazide… Bir çalının dibinden, bir taşın kovuğundan çıkıp maalesef o insanları şehit edebiliyorlar. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum'' şeklinde konuştu.

Hüseyin Çelik, son zamanlarda AK Partililer'e yönelik saldırıların da olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

''Bölgedeki AK Partililer'i yıldırmaya, onları korkutmaya, ürkütmeye en azından onların kendilerini ifade etmemeye zorlayan bir tavırları var. Bizim arkadaşlarımız inanmış arkadaşlarımızdır. Bu mücadelenin ne anlama geldiğini bilen arkadaşlarımızdır. Kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. Zaten terörün amacı birilerini korkutup sinmesini sağlamaktır. Esas bunu yapmış oldukları zaman hedeflerine ulaşmış olacaklardır. Allah'ın izniyle, el birliğiyle onların hedeflerine ulaşmamasını sağlamak için gereken neyse yapacağız.''