İzmir Büyükşehir Belediyesi sütü 37 kuruştan alıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi sütü 37 kuruştan alıyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik'in, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin sütü 37 kuruştan aldığını açıkça vurguladığı, ancak bu fiyatın İzmir için geçerli olduğunu, nakliye ve diğer giderler eklendiğinde fiyatın 54 kuruşa geldiğini söylediği bildirildi.

AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığı'nca yapılan yazılı açıklamada, Çelik'in dün düzenlediği basın toplantısında, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin aldığı sütlerin, Türkiye genelinde, nakliye ve diğer giderlerin bedeli eklendiğinde 54 kuruşa geldiğini ifade ettiği belirtildi.

''Bazı basın kuruluşlarının yaptığı haberlerde konuyla ilgili aktardıklarının gerçek dışı olduğu'' savunulan açıklamada şöyle denildi:

''Hüseyin Çelik, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin sütü 37 kuruşa aldığını basın toplantısında gayet açık vurgulamıştır. Ancak söz konusu fiyatın İzmir için geçerli olduğunu, Türkiye'nin her noktasına nakliye için ortalama 8 kuruş, 3 kuruş ambalaj, 3 kuruş işleme ve 3 kuruş da tam yağlı süt farkı ilave edildiğinde fiyatın toplam 17 kuruş artarak 54 kuruş olacağını belirtmiştir.

Hal böyleyken bazı basın yayın organları ve muhalif siyasetçilerin meseleyi çarpıtması anlaşılır gibi değildir.''