Sözü dinlenen bir ülke haline geldik

Sözü dinlenen bir ülke haline geldik

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Şahinbey Karataş Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Gaziantep İl Kongresi'nde konuştu.

AK Parti kurulduğu günden bu yana Başbakan Erdoğan'ın Gaziantep'e 15 defa geldiğini ifade eden Çelik, ''Eskiden başbakanlar Ankara'da kuluçkaya otururdu, ama sizinle dertlenen, sizinle sevinen, sevincinizi sevinci, kederinizi kederi kabul eden bir Başbakan var. Dolayısıyla Başbakanımız 10 yılda 15 kez bu şehre geliyorsa, Gaziantep'e ve Gaziantepliler'e verdiği değeri gösteriyor'' dedi.

Gaziantep'e daha önce ''CHP'nin hakim olduğu bir şehir'' şeklinde anıldığını ifade eden Çelik, şimdi şehrin AK Parti'ye ''yüreğiyle'' teslim olduğunu belirtti.

Kentin her seçimde aslan payını AK Parti'ye verdiğini vurgulayan Çelik, ''Son seçimde 12 milletvekilinin 9'u AK Parti'den çıktı. Siz AK Parti'ye güvendiğinizi ortaya koydunuz. AK Parti de Gaziantepliler'in yüzünü güldürdü'' diye konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yurt dışına yaptığı ziyaretler ve bu ziyaretlerin ihracata etkisine değinen Çelik, ''Eğer Başbakan dünyanın dört bir yanını, yanına aldığı iş adamları, bakanlarıyla dolaşmasaydı, Türkiye ihracat rekorları kırar mıydı, Gaziantep'in 500 milyon dolar olan ihracatı 5 milyar dolara çıkar mıydı?'' şeklinde konuştu.

Bugün dünyada ''Türkiye'' denildiğinde herkesin dinlediğini ve herkesin itibar ettiğini ifade eden Çelik, şunları kaydetti:

''Türkiye sözü dinlenen ve hatırı sayılan bir ülke haline geldi. Avrupa ekonomik krizden dolayı kırılıyor. Biliyorsunuz Yunanistan iflas etti, İspanya iflas etti. İrlanda iflas etti. İtalya sırada, orada da çok ciddi sıkıntılar var. Portekiz sırada. Dahasını söyleyeyim, Almanya ile ilgili çok kötü sinyaller geliyor. 'Almanya batarsa Avrupa bitecek diyorlar' Oralarda bunlar meydana gelirken, işin ehli olan, işin erbabı olan bir yönetimden dolayı Türkiye dimdik ayaktadır. Türkiye ekonomik olarak da dünyaya örnek olacak durumdadır. Hükümetimiz fırtınalı denizlerdeki usta bir kaptan gibi milletimizi selamet sahillerine doğru götürmektedir. Siz bize destek oldukça, dua ettikçe biz size hizmet etmeye, yüzünüzü güldürmeye, çocuklarınızın istikbalini sağlamaya devam edeceğiz.''