Saldırıyı yapan kişilerin eşkalleri belli

Saldırıyı yapan kişilerin eşkalleri belli

Çelik, AK Parti Ankara İl Başkanlığı'nda, ''Siyaset Akademisi Yerel Yönetimler Programı'' kapsamında verilen, ''Deneyim ve Vizyon Paylaşımı'' konulu ders öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

AK Parti Genel Merkezi ve Adalet Bakanlığı'na yönelik saldırılarla ilgili soruşturmanın hangi aşamada olduğunun sorulması üzerine Çelik, konuyla ilgili İçişleri Bakanlığı'ndan bilgi alınması gerektiğini bildirdi.

Çelik, ''Ben bugün Siyaset Akademisi'nde ders vermek üzere buradayım. Onun için müsaade ederseniz, bu işin teknik ayrıntıları var. Ben bu konuda bir şey söylemeyeyim. İçişleri Bakanlığı'ndan daha doğru bilgi alırsınız. Ama zaten siz olup bitenleri öğrenmişsinizdir. Kimin üstlendiğini biliyorsunuz, eşkaller belirlenmiş, isimler belirlenmiş. İçişleri Bakanlığı gelişmeler olduğu zaman sizi bilgilendirir'' diye konuştu.

Soruşturma sürecinde yeni gözaltılar olup olmadığı yönündeki soruya karşılık ise Çelik, detayları bilmediğini ifade ederek, ''Kişilerin eşkalleri belli, örgüt belli. Örgütün kendisi de üstlendi. Zaten aşağı yukarı dün akşamdan beri bu belliydi. Ama gözaltı oldu mu var mı kimler var? Onları doğrusu bilmiyorum. İçişleri Bakanlığı'ndan öğrenirseniz daha iyi edersiniz'' dedi.

Çelik, bir gazetecinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın olayla ilgili önemli bulgular olduğu yönündeki açıklamalarını hatırlatması üzerine de, ''Sayın Başbakan tabii geldiğinde açıklar. Hükümetin başı Sayın Başbakan'dır. Bu tür bilgiler kendisine arz edilir. Başbakan'ın gelişini bekleyelim, çok da sabırsızlanmayalım'' ifadesini kullandı.