Ağrı‘da daha büyük sanayi tesisleri olacak

Ağrı‘da daha büyük sanayi tesisleri olacak

Doğu Beyazıt, Eleşkirt, Hamur, Patnos, Taşlıçay ve Tutak ilçelerinin düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıl dönümü nedeniyle Ağrı İli Derneği'nce Bağcılar'daki Holiday Inn Otel'de “Ağrılılar Gecesi” düzenlendi.

Gecede konuşan Çelik, Ağrı'ya yapılan hizmetlerden bahsetti. Şehrin problemlerinin sona erdirilmesi için büyük bir gayret ve faaliyet olduğunu kaydeden Çelik, Ağrı dışında ticari hayatlarına devam eden iş adamalarının şehre gönül bağıyla bağlı olduklarını söyledi.

İş adamlarına hitaben “Madem Allah size vermiş, siz de kullarıyla paylaşın” diyen Çelik, şöyle devam etti:

“Göç, normalde kötü bir şey kabul edilir. Eğer İstanbul'daki değerli Ağrılı iş adamlarımız Ağrı'da kalmış olsalardı, bu paraları kazanamazlardı. Atalarımız güzel söylemiş; sıcak sularda büyük balık olmaz. Buraya geldiler, burada kazandılar. Ancak burada helal kazandıklarının bir kısmını oraya götürürlerse, ait oldukları topraklara vefa borcunu ödemiş olurlar. Şu anda hükümet çok önemli bir inisiyatif aldı. 'Çözüm süreci' ismi altında bir süreç başlatıldı. Memleketimizde akan kanı, gözyaşını dindirmek, çocuklarımızın, gençlerimizin ölmemesini istiyoruz. Bunun için büyük sorumluluk aldık. Ama başkalarının çocuklarının kanı üzerinden siyaset yapmayı alışkanlık haline getirmiş, başkalarının çocuklarının kanı üzerinden ideolojik hesaplarını gerçekleştirmeye çalışan bazı kimseler bundan rahatsız oldu. Sizden, bu bölgenin insanları olarak istirhamımız; bu meselede sizin de inisiyatif almanız, yüreğinizi ortaya koymanız, eşinizi, dostunuzu bilgilendirmenizdir. Bu mesele tek başına Recep Tayyip Erdoğan veya AK Parti'nin meselesi değil, 76 milyonun meselesidir. Türkiye eğer huzur ve sükun ortamını yakalarsa göreceksiniz ki biz Ağrı'nın dağlarında binbir çiçekleri toplayacağız, Ağrı'da daha büyük sanayi tesisleri olacak, orada kardeşlik, bizler kazanacağız.”

Çelik'e, Ağrı Belediye Başkanı Hasan Arslan tarafından günün anısına tablo ve Nuh'un gemisi maketi verildi.
    
“Terör bitmeden, sivil bir anayasa olmadan ileri demokrasi olmaz”
    
Eski içişleri bakanlarından Abdülkadir Aksu da çözüm sürecine verdiği destekten dolayı Ağrılılara teşekkür etti.

“Yeni ve sivil bir anayasa olmadığı sürece milletin önü açılamaz” diyen Aksu, şiddet ve terör bitmeyince ülkenin ileri demokrasiye varamayacağını söyledi.