Çocuklar üzerinden hesap yapanları millet affetmez

Çocuklar üzerinden hesap yapanları millet affetmez

Merkeze bağlı Kavurma köyünde inşa edilecek Van Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği (VESOB) hizmet binasının temel atma törenine katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik, hükümet olarak, 400 milyar doların heba edilmesine, 40 bin insanın yaşamını yitirmesine ve anaların gözyaşının akmasına neden olan sorunu bitirme gibi bir dertleri olduğunu söyledi.

Çelik, bir konuşmasında, 'çocuklarımız ölmeyecek, kaynaklarımız heba olmayacaksa bunun için bırakın şeytanı, o adamla bile görüşürüz' dediğini anımsatarak, Türkiye'de sevginin, dostluğun temellerini atmak, huzurlu yaşamın yolunu bulmak zorunda olduklarını ifade etti.

Ülkede insanların dilleri, ırkları ne olursa olsun, bütün renkleri bir araya getirip gök kuşağının güzelliğini ortaya çıkarmak istediklerine değinen Çelik, ülkedeki herkesin huzurlu bir ortamda, birinci sınıf vatandaş olarak yaşaması için tüm meseleleri masaya yatırdıklarını kaydetti.

Çelik, Akil İnsanlar Heyeti'nde yer alan isimlerin, ülkenin barışı için gece gündüz çalıştıklarını ve en büyük teşekkürü hak ettiğini bildirerek, şöyle konuştu:

“Akil İnsanlar, illere gidiyor, ziyaretler gerçekleştiriyorlar. 30 kişi çıkıyor, o da İşçi Partisi, MHP ittifakı, Akil İnsanları protesto ediyor. Bizim medyamız da 'Akil İnsanlara şok' başlıkları atıyor. Ben, 'bunlar canınızı sıkmasın' dedim. Akil İnsanlar kim- Bunlar para için bunu yapmıyorlar. Hepsinin kendi işleri var. Heyetlerin içinde Sünni, Alevi, Türk, Kürt, kadın, erkek var. Bunlar şöhret, para, pul peşinde değiller. Bu insanlar ülkenin huzuru için gece gündüz çalışıyorlarsa onlar teşekkürü, alkışı hak ediyorlar.”
    
“Herkesin diline hakim olması gerekiyor”
    
Türkiye'de fitnenin değirmenine su taşıyan insanlar bulunduğunu vurgulayan Çelik, sürecin çok hassas ve kırılgan olduğunu, bu nedenle de herkesin diline hakim olması gerektiğini anlattı.

Bu süreçte, tüm hassasiyetleri dikkate alarak 81 ili esas alan konuşmalar yapmak zorunda olduklarına işaret eden Çelik, konuşmasına şöyle devam etti:

“Kucaklamak budur, sorumluluk bunu gerektirir. Herkes bu sorumlulukla hareket etmeli. Bu süreçte ellerini ovuşturanlar var. 'Süreç kötü gitse de PKK çekilmese de ortalık şenlense, birkaç şehit cenazesi gelse, biz de buradan siyasi rant elde edebilir miyiz?' hesabı yapanlar var. Halkın çocuklarının kanı üzerinden siyasi hesap içinde olanları bu millet de Allah da affetmez. Onlara bu fırsatı vermememiz lazım. Kimsenin itilip kakılmadığı bir ülke özlemi içindeyiz.”

Çelik, kimseyle bir pazarlık içinde olmadıklarına, herkesin rahat nefes alabileceği, bol oksijenli bir ülke yaratmak arzusunda olduklarına değinerek, her alanda ikinci ya da üçüncü değil, Süper Lig'de olmak istediklerini dile getirdi.

Türkiye'nin ekonomik ilerlemesiyle ilgili değerlendirmelerde de bulunan Çelik, Türkiye'nin, IMF defterini kapattığını ve artık IMF'ye borç veren bir ülke konumuna ulaştığını kaydetti.