En büyük servetimiz genç neslimiz

En büyük servetimiz genç neslimiz

Esenler Belediyesince ikinci kez düzenlenen Eğitim Festivali'nin kapanışı, Esenler Dörtyol Meydanı'nda gerçekleştirildi.

Törende konuşan Çelik, belediyecilik kavramın öncelikle çöpleri toplayan, su getiren, park ve bahçe işleriyle uğraşan kurumları akla getirdiğini kaydederek, şimdi ise belediyelerin eğitim, kültür ve sanatla özdeşleştiğini anlattı.

AK Parti'nin sosyal belediyeciliğin örneklerini verdiğini kaydeden Çelik, Esenler'de bu tür uygulamaların en güzel örneklerinin görüldüğünü dile getirdi.

Çelik, anketlerin Esenler halkının hizmetlerden memnuniyet duyduğunu ortaya koyduğunu aktararak, şöyle konuştu:

“Bazı belediyeler kiraz, çilek festivali düzenler. Salatalık festivali bile düzenleyenler var. Bizim belediye başkanımız bir yıl boyunca okulda bir şeyler üreten, marifetlerini ve maharetlerini ortaya koymak isteyen çocuklarımıza iki yıldan beri böyle bir  zemin hazırlamaktadır. Çocuklarımız gelip kabiliyetlerini buralarda gösteriyorlar, bu güzel bir imkandır. Ürettiklerini açtıkları stantlarda gösteriyorlar, bu da son derece güzel birşeydir.”

Çelik, çocukların uzun bir eğitim öğretim dönemi sonunda tatile girdiklerini anımsatarak, çocukların okulların tatile girmesiyle sadece dinlenmemesi gerektiğini, sosyal aktivitelerini devam ettirmeleri gerektiğini söyledi. Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu'dan bu konuda bilgi aldığını aktaran Çelik, çocuklara yaz dönemini verimli geçirmelerini tavsiye etti.

Festivali, ilçe belediyesi ve kaymakamlığının el ele vererek organize ettiğini belirten Çelik, “Burası genç bir ilçedir. Onun için istikbale bizi götürecek olan bu çocuklarımıza özel önem verelim. Eğitime gerekli önemi verelim, bizi kurtaracak ve ileriye götürecek olan budur. Bizim genç bir neslimiz var. Dünyanın en büyük serveti budur” diye konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, AB ülkelerinin gittikçe yaşlandığını ifade ederek, İstanbul'un en fazla genç nüfusa sahip olan ilçelerinin başında Esenler'in geldiğini anlattı.

Konuşmaların ardından, ilçe genelinde çeşitli kademelerdeki okullarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Okul müdürlerine plaket takdiminin ardından Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, Hüseyin Çelik'e teşriflerinden dolayı çini vazo hediye etti.