AVM yapılacağı söylentileri tamamen uydurma

AVM yapılacağı söylentileri tamamen uydurma

Çelik, partisinin Tekirdağ İl Teşkilatınca Çerkezköy ilçesine bağlı Kızılpınar beldesinde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Taksim Gezi Parkı'nda yeşil alanların katledilmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığını söyledi.

Taksim Meydanı ile ilgili proje kapsamında trafiğin yer altına alınacağını ve yeni yeşil alanlar oluşturulacağını anlatan Çelik, şöyle devam etti:

“Taksim Gezi Parkı'na AVM yapılacağına dair söylentiler tamamıyla uydurma. Buradaki durumu birileri hükümet aleyhinde propagandaya çevirmek istiyor. Orada bazı marjinal gurupların kışkırtılmasıyla olaylar yaşanıyor. Taksim Gezi Parkı'nda proje kapsamında 13 ağacın sökülerek başka bir alana taşınması planlanıyor. Ancak siz bir yerden sökülen ağaçların yerine fazlasını dikerseniz o zaman çevreci olursunuz.”

“Soruşturma başlatıldı”  

Çelik, Taksim Gezi Parkı'nda Topçu Kışlası'nın, projenin son aşaması olduğunu dile getirerek, “Taksim Gezi Parkı'ndaki proje için AK Parti ve CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri ittifakla karar aldı. Ancak şimdi ana muhalefet partisinin projenin aleyhinde propaganda yaptığını görüyoruz. Hatta, 'Taksim'i Tahrir yapacağız' diyenler var. Bunları anlamak mümkün değil. Topçu Kışlası AVM olmayacak. 'Orada alışveriş merkezi yapılacak' diyenler kuyruklu yalan söylüyorlar” ifadelerini kullandı.

Hüseyin Çelik, polisin göstericilere karşı orantısız güç kullandığı iddialarına ilişkin İçişleri Bakanlığının soruşturma açtığını kaydetti.

Çözüm sürecine de değinen Çelik, şu ana kadar bir yol kazasına uğramadıklarını ve sürecin öngörüldüğü gibi devam ettiğini söyledi.

Çelik, Türkiye'nin terörle müdcadele kapsamında bugüne kadar 1,5 trilyon dolar kayba uğradığını sözlerine ekledi.

Çelik, toplantının ardından Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz'ı ziyaret ederek belediyenin yaptırdığı Şehitlik Anıtı ve Spor Komleksi'nin açılışına katıldı.