Suriyelilerin yarasına merhem olmaya çalıştık

Suriyelilerin yarasına merhem olmaya çalıştık

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile Gaziantep Milletvekilleri Şamil Tayyar, Nejat Koçer, Derya Bakbak, Mehmet Sarı, Mehmet Erdoğan, Ali Şahin, belediye başkanları ve partili yetkililer AK Parti İl Başkanlığındaki bayramlaşma törenine katıldı.

Şahin ve Çelik, daha sonra Gaziantep'teki Mardinliler Eğitim ve Dayanışma Vakfı'nı ziyaret etti. Çelik, burada yaptığı konuşmada, Gaziantep'in yardımseverliğinden övgüyle söz ederek, Gaziantep halkının Suriyelilerin yanında olduğunu anlattı.

Gazianteplilerin, Suriyelilerin yarasına merhem olmaya çalıştığına dikkati çeken Çelik, şunları söyledi:

“Tüm unsurlarımız ve sivil toplum örgütlerimiz çok ciddi organizasyonlar yaptılar. O vatandaşlarımızın yarasına merhem çalmaya çalıştık. Açlıkla sefaletle barınaksız kalan bu insanlara kucağımız açtık. Bazı problemler var. Sabırla bunları takip edeceğiz. Allah'ın izniyle yıllar sonraki gündemde bu da güzel olacak. Suriye'de olanlar Gaziantep'i zaman zaman olumsuz etkiliyor ama göreceksiniz ki 910 kilometre sınırımız olan Suriye'de işler normlale döndükten sonra çok daha sıcak bir kardeşlik atmosferiyle karşılaşacağız.”

Türkiye'nin “arızalarını” giderirken demokratik standartlarını yükselterek, siyasi ve sivil halkın iradesini her geçen gün biraz daha egemen kılarak emin adımlarla yoluna devam ettiğini bildiren Çelik, “Tabi bunları temin eden şüphesiz bizim siyasi liderimiz Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki bir ekiptir” dedi.