Gaziantep’te okul açılışına katıldı

Gaziantep’te okul açılışına katıldı

AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Hüseyin Çelik, açılışta yaptığı konuşmada Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'e başarı diledi.

Yıldırım için de bir iyilik düşündüğünü dile getiren Çelik, şunları kaydetti:

“Karada, denizde ve havada hep yüzümüzün akı oldu. Şimdi ona bir iyilik düşünüyorlar ama ben burada açıklamakta mesul değilim. Oda inşallah hayırlı olacaktır. Türkiye'de yeni bir unvan bulundu 'bakan başkan, başkan bakan'. Ben Fatma bacımıza bugüne kadar Türkiye'ye ve Gaziantep'e yaptığı yatırımlardan dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah Gazianteplilerin teveccühüne mazhar olacaktır.”

Çelik, Gaziantep'in 173 ülkeye ihracat yapan sanayi kent olduğunu anımsattı.

Gaziantep'in ihracatta Türkiye şampiyonu olan bir kent olduğunu aktaran Çelik, 2023 için konulan 30 milyar dolar hedefine ulaşılacağına inandığını söyledi.

Kentin bundan sonra geometrik büyüyeceğini ifade eden Çelik, “Gittiğim illerde bu şehri örnek gösteriyorum. Gaziantep'te bir birliktelik vardır. Gaziantep'ten 'armoni' çıkıyor 'kakafoni' çıkmıyor. Bu yapının Türkiye'nin her tarafına örnek olması gerekiyor” şeklinde konuştu.

Sanayiye kalifiye eleman yetiştirilmesinin önemini vurgulayan Çelik, sözlerini şöyle tamamladı:

“Maalesef meslek okullarımız bir inat uğruna, 28 Şubat'ın hasta zihniyeti uğruna çok büyük kan kaybetti. Ama şimdi işler rayına giriyor. Bu memlekette bir trend başladı. Herkes beyaz yakalı olmak istiyor. Van'da bir laf var 'san ağa ben ağa bu deveyi kim sağa' Kimse inek sağmaya talip değil herkes süt içmeye taliptir. İneği birisi sağacak ki hep birlikte süt içelim. 'Arkadaş ben bir taraftan akademik eğitimi yapacağım bir taraftan yerinde bu işi öğreneceğim' diyen bir anlayış var. Bugün burada bunun örneği sergileniyor.”