Halkta karşılığı olan adayları belirliyoruz

Halkta karşılığı olan adayları belirliyoruz

AK Parti'nin yerel seçim hazırlıkları hakkında bilgi veren Çelik, yerel seçim kampanya hazırlıklarını kendisinin başında olduğu bir komisyon tarafından yürütüldüğünü, aday belirleme çalışmalarının ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında devam ettiğini söyledi.

Çelik, özellikle büyükşehirlerde milletvekili seçimlerinde büyük çapta belirleyici unsurun parti olduğunu dile getirerek, “Fakat mahalli seçimlerde, muhtarlık seçimi bir faktördür. A mahallesindeki muhtarın oraya buraya yakın olması bile insanların kanaatini değiştirebilir. Köylünün sevmediği bir muhtara, partisine oy verdiği için gidip B partisine oy verebiliyor. Muhtar bir faktördür, il genel meclisi üyeliği bir faktördür, belediye meclisi üyeliği bir faktördür, ilçe belediyesi bir faktördür, büyükşehir belediyesi bir faktördür ve partinin ülke çapındaki konumu, imajı, gücü bir başka faktördür” diye konuştu.

Bu faktörleri hesaba katarak mahalli seçimlere yönelik bir kampanya yapacaklarını anlatan Çelik, kampanyalarında tüm geleneksel unsurları kullanacaklarını ifade etti. Çelik, şöyle devam etti:

“Bir adam adama markaj, yüz yüze görüşme. Bu bütün ne olursa olsun, ister sosyal medya deyin, ister görsel medya deyin, bunların hepsinin ötesinde insan insana markaj ve yüz yüze görüşme, insanların yüreğine dokunma, insanların nabzını tutma, insanların elini sıkma bu bir kere çok önemli bir yöntemdir. AK Parti başından beri bunu çok başarılı şekilde yapıyor. Bunu yapmaya devam edeceğiz. Kitlesel buluşmaları yapacağız. Yani miting meydanlarında kalabalıklar bir araya gelecek, coşkusunu ifade edecek, Sayın Başbakan yetişebildikleri yerde mitingler yapacak, yetişemediği yerlerde bizler yapacağız.”

“Sosyal medyayla ilgili 6 bin kişilik bir ekip, ordu oluşturduk”

Çelik, AK Parti'nin açık hava reklamcılığını bugüne kadar en iyi kullanan parti olduğunu vurgulayarak, Mart 2014 yerel seçimlerinde de açık hava reklamcılığından sonuna kadar yararlanacaklarını söyledi.

Bilboardların yanı sıra yazılı ve görsel medyada ulusal ve mahalli televizyonların birçoğunda reklamlarının yayınlanacağını, sanal medya ve internet gazeteciliğini de etkin şekilde kullanmaya yönelik çalışmaları bulunduğunu anlatan Çelik, “Sosyal medyayla ilgili 6 bin kişilik bir ekip, ordu oluşturduk. İster Twitter, ister Facebook, ister İnstagram ve diğerleri… Bu konuda gençlik kollarımız, kadın kollarımız olmak üzere ana kademe çok faaldir. Bu mecraları da en iyi şekilde kullanacağız” dedi.

Çelik, 11 yıldır iktidar geçmişlerinin bulunduğunu ve bugüne kadar yaptıklarını seçim döneminde hatırlatacaklarını dile getirerek, “Çünkü biz iktidara geldiğimiz gün ilkokula başlayan çocuklar ücretsiz ders kitaplarını masanın üzerinde buldular. Onlar daha önce de öyle zannediyor, çünkü hiçbir problemle karşılaşmadılar. AK Parti ile maddi ve manevi olarak ne değişti, insan hakları, hukuk devleti mantığı açısından ne değişti, bunları da vatandaşın önüne sermek zorundayız” ifadelerini kullandı.

AK Parti belediyeciliğinin artık bir marka olduğunu ve bunu herkese çok iyi anlatmaları gerektiğini kaydeden Çelik,  şehirciliğe önem verdiklerini ve bu alanla ilgili bakanlığın iktidarları döneminde kurulduğunu anımsattı.

Çelik, şöyle devam etti:

“Artık vatandaşın evini başına yıkan bir kentsel dönüşüm anlayışı, gecekondu ile mücadele anlayışı değil, ev yıkan bir kentsel dönüşüm, şehircilik anlayışı değil, yuva yapan bir kentsel dönüşüm anlayışı. Bu dönem bunu vatandaşımıza çok iyi anlatacağız. Bizim görevimiz halkın önüne çıkmak, ona kendimizi ifade etmek. Bugüne kadar yedi kere halkın önüne çıktık, yedisinde de bize destek verdi, iktidarda tuttu. Anketlere baktığınız zaman Allah’ın izniyle AK Parti 7. sandık zaferini inşallah 30 Mart'ta alacak. Bugün, 47 vilayet belediye olarak AK Parti'dedir, toplam belediyelerin yüzde 60'ı bizde, ama nüfusun yüzde 70'ini AK Parti belediyeleri idare ediyor. 47 sayısı inşallah 50'nin üzerine çıkacak, buna göre çalışıyoruz.”

Kendi başkanlığında kampanya yürütüldüğünü ve Başbakan Erdoğan başkanlığında da aday belirleme kurulları olduğunu belirten Çelik, “Halkın istemediği adaylarla halkı karşı karşıya bırakmak istemiyoruz. Halkta karşılığı olan, vatandaşın 'biz onun tarafından idare edilmek istiyoruz' mesajını verdiği adayları belirlemeye çalışıyoruz” dedi.