Halkımızla ittifak edeceğiz

Halkımızla ittifak edeceğiz

Çelik, partisinin İl Başkanlığınca düzenlenen iftar programında yaptığı konuşmada, ramazanda sıcak ve oruca rağmen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve ekibinin millet ve memleket davası için yollarda olduğunu söyledi.

AK Parti'nin halkla ittifak yapacağını anlatan Çelik, 12 Eylül referandumunda CHP, MHP ve BDP'nin ittifak yaptığını anımsattı.

Çelik, şunları dile getirdi:

“2010 referandumunda CHP ile MHP, ret cephesinde anlaştı. BDP de boykot etti yani ittifak yaptılar. 26 maddelik anayasa değişikliği eski Türkiye'yi yeni Türkiye yapacak yolun kilometre taşıydı, çok önemliydi. Ret ve boykot cephesine, şer ittifaklarına rağmen halkımız sandığa gitti ve mührünü yeni Türkiye'den yana kullandı. Bugün yine 'çatı, baca adayı' diye ittifak yapıyorlar. Biz de ittifak ederek seçime gideceğiz. Halkımızla ittifak ederek seçime gidereceğiz ve halkın güveniyle bu işi bitireceğiz.”

Çelik, cumhurbaşkanı seçiminde eski Türkiye'nin arızalı alışkanlıklarıyla yeni Türkiye'nin güzelliklerinin yarışacağını ifade etti.

Programda AK Parti İl Başkanı Ahmet Uzer, AK Parti Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de konuştu.

Çelik ve partililer, daha sonra Başbakan Erdoğan'ın siyah-beyaz resminin bulunduğu tabloyu imzaladı.