Devlet millet içindir

Devlet millet içindir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Çelik, muhalefetin 'çatı adayı' belirleme süreciyle ilgili, “Kendi içlerinde bazı istişareler yaptılar. Sonra AK Parti hariç diğer partilere ve sivil toplum örgütüne gittiler. Orada sözüm ona istişarelerde bulundular. Fikirlerini paylaştılar. Şimdi bu nasıl bir istişare? Nasıl bir ortak akıl mekanizması çalıştırmaktır ki kendi milletvekilleri bile bu aday açıklandıktan sonra diyor ki 'bizimle konuşulan paylaşılan bunlar değildi'. Nitekim bazı gazetelerin başlıklarına bakarsanız 'kozmik aday' diye ifade edildi” dedi.

Cumhurbaşkanı seçiminde halkın teveccühü önemli olduğunu söyleyen Çelik, “Halkımız kimi tercih edecek hep birlikte göreceğiz” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik, '' 'Siyasetçi olmasın siyaset üstü olsun' derken aslında Sayın Bahçeli ve Sayın Kılıçdaroğlu, siyaset kurumunu aşağıladıklarının farkında değiller. Kendilerini aşağıladıklarının farkında değiller'' ifadesini kullandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik, ''Yeni Türkiye'de devletin milletini biz kabul etmiyoruz. Devlet millet içindir, millet devlet için değildir. Biz milletin devleti vardır diyoruz. Millet devletin başına da dokunabileceği, yüreğini paylaşabileceği, icraatını bildiği, tanıdığı, gördüğü bir insanı oturtmak ister.'' dedi.