İnternet abonesi 32,5 milyona ulaştı

İnternet abonesi 32,5 milyona ulaştı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, ''Twitter'in Kaliforniya'daki merkezi, İngiltere'nin, Fransa'nın ve Hindistan'ın dediğini yerine getiriyor, Türkiye yüzlerce mahkeme kararı göndermiş ama dikkate almıyor. Benim memleketimin hukuk sistemini, benim mahkemelerimin kararlarını sen tanımıyorsan, ben de seni tanımam'' dedi. 

Çelik, Kapaklı ilçesinde partisince düzenlenen “Halk Buluşması” programında yaptığı konuşmada, AK Parti ve hükümet olarak sosyal medyaya karşı oldukları yönündeki söylemlerin doğru olmadığını belirterek, kendisinin de sosyal medyayı kullandığını söyledi.

AK Parti iktidarı döneminde internet kullanıcı sayısında büyük bir artışın yaşandığına dikkati çeken Çelik, “Ben de bir Twitter kullanıcısıyım. 610 bin takipçim var. Biz, Twitter'dan, Facebook'tan, You Tube'dan rahatsız olabilir miyiz? Bunların kendisi iyi veya kötü olamaz. İyiye kullanırsanız iyi, kötüye kullanırsanız kötü olur. Bizim internete, sosyal medyaya karşı olmamız mümkün değil. Milli Eğitim Bakanı olduğum zaman okullarda internet diye bir şey yoktu. Türkiye'de 20 bin internet abonesi vardı. Yani AK Parti'den önce 20 bin internet abonesi vardı, bu sayı şu anda 32,5 milyon aboneye ulaştı'' diye konuştu.

Çelik, Twitter'ın Türk hukuk sistemini gözardı ettiğini dile getirerek, şunları kaydetti:

''Şimdi bakın, yazılı medyada ve görsel medyada birine hakaret ettiğinizde suç oluyor da sosyal medyada hakaret edince suç olmuyor mu? Düşünün, bir ev hanımının adına bir hesap açılmış ve orada son derece uygunsuz görüntüler yayınlanmış. Mahkeme diyor ki Twitter'a, 'bunu kaldır'. Ancak Twitter'in Kaliforniya'daki merkezi, İngiltere'nin, Fransa'nın ve Hindistan'ın dediğini yerine getiriyor, Türkiye yüzlerce mahkeme kararı göndermiş ama dikkate almıyor. Benim memleketimin hukuk sistemini, benim mahkemelerimin kararlarını sen tanımıyorsan, ben de seni tanımam.''

“Yanlışın karşısındayız”

İktidarın tüyü bitmemiş yetimin hakkına el uzatanın hep karşısında durduğunu vurgulayan Çelik, şöyle konuştu: 

''Bu 17 Aralık operasyonları olmasaydı, Kemal Kılıçdaroğlu ne diyecek, ne yapacaktı? Yani halka sunacak bir hizmetleri, bir projeleri ve bir çalışmaları yok. Hadi Bahçeli yine 'Apo, PKK, bölündük' falan diyecekti. Ama Kılıçdaroğlu ne diyecekti? Bu memleket, 80 yıldan beri böyle bir kadro görmemiştir. Rahmetli Adnan Menderes geldi, 'diktatör' dediler ve bu başbakanı iki arkadaşıyla birlikte astılar. Sonra Turgut Özal geldi, ona da 'diktatör' dediler. Şimdi ben size soruyorum; bir memlekette bir diktatör varsa, kimse ona 'diktatör' diyemez. Eğer haşa Başbakan diktatör olsaydı kimse ona 'diktatör' diyemezdi. İnsanoğlu yanlış yapabilir. Kim yanlış yaparsa, biz bu yanlışı onun yanına bırakmayız. Bu memlekette, tüyü bitmemiş yetimin tek kuruşuna kim el uzatırsa, bu el kime ait olursa olsun, sizinle birlikte o eli kırmak bizim namus borcumuzdur.'' 

Çelik, Türkiye'de AK Parti iktidarının çok ciddi çalışmalara ve projelere imza attığını dile getirerek, yabancı yatırım konusunda da ülkede gözle görülür farkların yaşandığının altını çizdi.

“30 Mart Türkiye için çok önemli bir milat”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik, 30 Mart'ın Türkiye için çok önemli bir milat olduğunu düşündüğünü belirterek, “Bugüne kadar 7 sefer sandık önünüze geldi. Bu muhalefetin hırçınlığının sebebi, 7 sefer üst üste mağlup olması. Recep Tayyip Erdoğan, 3 genel seçim, 2 mahalli seçim ve 2 de referandum geçirdi. Bunların yedisinin de galibi halk ile beraber AK Parti oldu. Sizler yüreğinizle, desteğinizle ve dualarınızla bizimle birlikte olduktan sonra, sizi bugüne kadar pişman etmedik, başınızı hiçbir zaman önünüze eğdirmedik, bundan sonra da sizi pişman etmeyeceğiz'' ifadelerini kullandı.