Hepimizin namus borcudur

Hepimizin namus borcudur

AK Parti İl Başkanlığı tarafından Muş'taki sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kanaat önderleri ve muhtarlarla Muş Esnaf Sarayı Bendevi Palandöken toplantı salonunda düzenlenen toplantıda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik, 17 Aralık operasyonu, ülke üzerinde oynanan oyunlar ve 2002-2014 yılları arasında yapılan çalışmalarla ilgili değerlendirmede bulundu.

Çelik, yolsuzluk yapanların AK Parti'ye yolsuzluk ithamlarında bulunduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“İki kör adam sarma yerken, biri diğerine 'sarmaları ikişer ikişer yeme' diye uyarıda bulunmuş. Diğeri 'sen de benim gibi körsün, sarmaları ikişer yediğimi nasıl gördün' demiş. O da 'ben öyle yapıyorum da ondan' demiş. Şimdi bizi yolsuzlukla suçlayanlar önce aynaya baksınlar. AK Parti iktidarının bir mensubu olarak bu memlekette tüyü bitmemiş yetimin hakkına kim el uzatırsa uzatsın, bu el kimin eli olursa olsun o eli kırmak sizin, bizim, hepimizin namus borcudur. Şimdi tutup da topyekun bir karalama faaliyeti yapıyorlar. Bu Allah'ın gücüne gider.

4 bakan arkadaşla ilgili süreci biliyorsunuz. Dedik ki mecliste soruşturma komisyonu kurulsun. Orada haklı haksız her şey ortaya çıksın. Gerekirse Yüce Divan'a sevk edilsin. Neticede yargı son sözü söylemediği sürece kimseye suçlu veya suçluluk muamelesi yapılmasın.”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 12 yıl önceki fotoğraflarına bakıldığında 12 yılda 25 yıl yaşlandığının görüleceğine dikkati çeken Çelik, sağlığını kendi ülkesi için feda eden bir liderden söz ettiklerini dile getirdi.

Konuşmasının ardından basına kapalı devam eden toplantı sonunda Belediye Başkanı Necmettin Dede'yi ziyaret eden Çelik'e, Dede tarafından plaket ve kilim hediye edildi.