Acılar paylaşılmalı ve hafifletilmeli

Acılar paylaşılmalı ve hafifletilmeli

Çelik, Ankara Genç İşadamları Derneğinin (ANGİAD) 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlediği, ''4. ANGİAD Kadın Platformu Ödül Töreni''nde yaptığı konuşmada, Gezi Parkı odaklı olaylar sırasında yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Berkin Elvan'a Allah'tan rahmet, ailesine de başsağlığı dileğinde bulundu.

Acıların başka acılara yol açacak şekilde suistimal edilmemesi gerektiğini vurgulayan Çelik, “Acılar paylaşılmalı ve hafifletilmeli. Acılardan ders çıkartmalı, birbirimize daha çok sarılmalıyız. Bir tek vatan evladının burnunun kanaması bile hepimizin kederi olmalıdır. Birbirimize karşı sorumluyuz. Son günlerde, çeşitli sebeplerle şehit olan polislerimize de Allah'tan rahmet diliyorum” ifadelerini kullandı.

Dünyada insanlığın yarısının, bazı ülkelerde daha fazlasının kadınlardan oluştuğunu anımsatan Çelik, “Kadınlarına hakettiği değeri vermeyen milletler, beyninin yarısını kullanmaktan vazgeçmiştir. Her türlü ayrımcılık reddedilmelidir. Kadın-erkek ayrımcılığı ayaklarımızın altındadır” dedi.

Konuşmaların ardından, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Yadigar Gökalp İlhan, milli sporcu Gizem Girişmen, yazar Cemalnur Sargut, AK Parti Ankara Milletvekili Tülay Selamoğlu, MHP Genel Başkan Yardımcısı Zuhal Topçu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in eşi Nevin Gökçek, Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, Fas Kraliyet Ailesi Üyesi Lalla Omnia El Hassani Sbai, oyuncu Pelin Karahan, sunucu Saba Tümer'in de aralarında bulunduğu çok sayıda kadına ödül verildi.