Bu seçim bir güven oylamasıdır

Bu seçim bir güven oylamasıdır

Çelik, Gaziantep'in Karkamış ilçesinde partisinin seçim bürosunun açılışında yaptığı konuşmada, merkezi hükumetin ilçeye yaptığı çalışmalara değindi.

Yerel seçimlerin özellikle bu dönem için önemli olduğunu ifade eden Çelik, “Demokrasi hesap veren bir sistemdir, seçimler de bunun için büyük fırsattır. Biz iktidar partisi olarak hangi seçime girdiysek karşımızdaki partiler ne kadar büyük olursa ya da ne kadar zayıf olursa olsun 'AK Parti olarak barış içinde seçim yapacağız' dedik” diye konuştu.

Seçim kampanyalarının bir düğün ve bayram gibi olacağını, karnaval havasında geçeceğini vurgulayan Çelik, şöyle devam etti:

“Halkımızın iradesi nasıl tecelli ederse biz o iradeye şapka çıkaracağız. 30 Mart akşamı kim seçilirse seçilsin o bizim 'büyükşehir belediye başkanımız, belediye başkanımız ve belediye meclis üyemizdir' diyeceğiz. O insanları bu duyguyla bu düşünceyle kucaklayacağız. Güneş varken yıldızlar görünür mü? İşte fark budur. Erdoğan gibi bir lider dünyaya elli yılda bir gelir. İşte biz özellikle bu seçimlerde liderimizin arkasında olacağız. Çünkü sizler AK Parti'ye oy vermeye devam ederseniz, istikbalinize oy vereceksiniz, çocuklarınızın geleceğine, refaha, kalkınmaya ve gelişmeye oy vereceksiniz. Çünkü Türkiye'nin artık maceraya tahammülü yoktur. İşte bu seçim de bir güven oylamasıdır. AK Parti'nin gümbür gümbür Türkiye'yi daha ileriye götürmesi herkesin yüreğini ortaya koyması lazım.”

AK Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatma Şahin de “Karkamış kardeşlik, Karkamış dostluk, sevgi ve muhabbettir. Şimdi Şubat güneşi bizi böyle aydınlatıyor ama buradaki manzara bize 30 Mart'ta çok daha güzel bir güneşin doğacağını gösteriyor” şeklinde konuştu.

Çelik ve Şahin, daha sonra ilçedeki esnafı ziyaret ederek Belediye Başkan adayı Nuh Kocaslan'ın verdiği yemeğe katıldı.

Toplantıya, AK Parti İl Başkanı Ahmet Uzer, il ve ilçe teşkilatı yöneticileri ile partililer katıldı.