Gaziantep’e değer katanla beraber oluruz

Gaziantep’e değer katanla beraber oluruz

Çelik, partisinin il binasında düzenlediği basın toplantısında, Gaziantep Milletvekili olarak Gaziantepspor'un başarısı ve daha iyi yerlere gelebilmesi için milletvekilleri ve kentteki saygın insanlarla gayret gösterdiklerini söyledi.

Gaziantep'in marka şehir olduğuna işaret eden Çelik, “Gaziantep, Türkiye'nin yükselen yıldızlarından bir tanesidir. Burası bir sanayi şehridir, bir ticaret, tarım, tarih ve turizm merkezidir” diye konuştu.

Gaziantepspor'un zaman zaman bazı yalpalamalar yaşadığını, başarısız dönem geçirdiğini ifade eden Çelik, bu durumun herkesi üzdüğünü söyledi.

Yeni kongre arefesinde olduklarını vurgulayan Çelik, şöyle devam etti:

“Gaziantepspor'u daha iyi yere getirecek, en azından ilkler arasına sokacak bir yönetimin olması hepimizin gönülden arzusudur. Mevcut yönetimle ilgili olarak tabi hoşnutsuzluklar vardır, taraf olanlar vardır, karşı olanlar vardır. Bakanımızla, 9 AK Parti'li milletvekilleriyle beraber İbrahim Kızıl'la Ankara'da bir görüşme yaptık. Kızıl, kulüp başkanlığını bırakabileceğini ancak bazı alacaklarının olduğunu söyledi. Daha sonra Gaziantep'te bir inisiyatif, bir ekip  oluşturuldu. Uluslararası düzeyde bir danışmanlık firması çağrıldı. Gaziantepspor'la ilgili bir değerlendirme çalışması yaptı. Alacaklarını, borçlarını bütün hesaplarını incelediler ve şu anda ortada net bir görüntü var fakat Kızıl, tekrar karar değiştirerek başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Yarınki kongrede de sanırım tek aday olarak girecek.”

Gaziantep'i önemsediklerini, dolayısıyla Gaziantep'le ilgili her şeyin kendilerini ilgilendirdiğini vurgulayan Çelik, “Bu çerçevede Gaziantepspor bizi fazlasıyla ilgilendiriyor. Sergen Yalçın'ın gelmesiyle peş peşe alınan 4 galibiyet hepimizin yüzünü güldürdü. Bu trendin devam etmesini istiyoruz. Hüseyin Çelik olarak ben hiç kimsenin arkasında veya önünde değilim. Kim Gaziantepspor'a daha büyük değer katacaksa hep birlikte onunla beraber oluruz. Elbette ki burası bir hukuku devletidir. Kurallar içerisinden ne yapılması gerekiyorsa o yapılacaktır” dedi.

“Başkan kim olursa olsun her şeyi yapacağız”

Kızıl'ın, geçmişte Gaziantepspor'un meselelerini kendisine getirdiğini anlatan Çelik, Gaziantepspor'un başkanı olduğu için kentin milletvekili olarak bunu vazife bilip, imkanları ve gücü nispetinde yardımcı olmaya çalıştığını ifade etti.

Bundan sonra da kim kulüp başkanı olursa hep birlikte her şeyi yapacaklarına işaret eden Çelik, şunları kaydetti:

“Gaziantep'te yaşayan herkes Gazianteplidir. Biz böyle bakarız. Burada neredeyse Türkiye'nin 80 vilayetinden gelip yerleşmiş insanlar vardır. Artık bir metropol şehirdir. Gaziantep'in küçük düşünmek gibi bir lüksü olamaz. Gaziantep'te bölgecilik, mikro milliyetçilik bizim çok uzağımızdadır. Kucağımızı 1 milyon 800 bin Gaziantepliye açmış bir siyasi ekibiz. Dolayısıyla mesele sağa sola çekilmesin.

İbrahim Kızıl da bizim hemşehrimizdir, Gazianteplidir. Bize makul, meşru, mantıklı bir teklifle geldiği zaman hepimiz yine yardımcı oluruz ama Gaziantepspor'un sahiplenilmesi konusunda Kızıl'ın, kapıları tüm Gazianteplilere açması gerekiyor. Biz bunu ona defalarca söyledik. Başkanın kim olacağına ben veya siyasi arkadaşlarım karar veremez. Buna Gaziantepliler, üyeler, delegeler elbette karar verecektir. Sergen Yalçın bir hareket getirdi. Onun da devam etmesini diliyorum. Bundan sonra da Gaziantepspor'a her düzeydeki desteğimiz, katkımız devam edecektir. Temennim, aklı selim galip gelir ve burada işler yoluna gider.”