Bu seçimde de yanılacaklarını görecekler

Bu seçimde de yanılacaklarını görecekler

AK Parti Genel Başkan Başdanışmanı Çelik: “Avcı eğer cömertçe yem saçıyorsa, bu onun cömertliğinden, şefkat ve merhametinden değildir, gelen kuşları avlama hissindendir diye atasözümüz var. Bizim halkımızı kuş yerine koyuyorlar. Kendi akıllarınca akla hayale gelmez vaatlerde bulunanlar, bu seçimde de yanılacaklarını görecekler”

AK Parti Genel Başkan Başdanışmanı ve Gaziantep Milletvekili Hüseyin Çelik, muhalefet partilerinin seçim vaatlerini eleştirerek, “Avcı eğer cömertçe yem saçıyorsa, bu onun cömertliğinden, şefkat ve merhametinden değildir, gelen kuşları avlama hissindendir diye atasözümüz var. Bizim halkımızı kuş yerine koyuyorlar. Kendi akıllarınca akla hayale gelmez vaatlerde bulunanlar, bu seçimde de yanılacaklarını görecekler” dedi.

Zonguldak’ın Devrek İlçe Belediyesini ziyaret eden Çelik,  Belediye Başkanı Mustafa Semerci’den çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Çelik, burada yaptığı konuşmada, vatandaşlara hizmet götürmek için her zaman seferber olduklarını, Ankara’ya kendilerini hapsetmediklerini söyledi.

Hiçbir başarının tesadüf olmadığını belirten Çelik, “Eğer halkımız 9 sefer sandıkta AK Parti teveccühünde bulunmuşsa,  9 kez halkın önüne sandık götürüldüğü zaman bu sandığın galibi AK Parti olmuşsa bunu tesadüfle ifade edemezsiniz.  Bunu sıradan bir olay olarak değerlendiremezsiniz. Allah’a hamdolsun, biz halkımıza karşı bu süreçte mahcup olmadık” diye konuştu.

Çelik, yalancının mumunun yatsıya kadar yanacağını vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Siz vatandaşa ayı ve güneşi vaat edebilirsiniz ama iktidara geldiğiniz zaman ‘taç giyen baş akıllanır’ diye bir atasözü var. İşin başına geçtiğiniz zaman o uçuk vaatlerle halkı kandırdıysanız gelir önünüze çatar. Biz hiçbir seçimde mahcup olmadık. Çünkü, biz halka hiçbir zaman uçuk şeyler söylemedik. Bir şeyi söylediysek yaptık, yapamayacaksak da asla vaat etmedik. Çünkü, biz birbirimizi kandıramayız. ‘Avcı eğer cömertçe yem saçıyorsa, bu onun cömertliğinden, şefkat ve merhametinden değildir, gelen kuşları avlama hissindendir’ diye atasözümüz var. Bizim halkımızı kuş yerine koyuyorlar. Kendi akıllarınca akla hayale gelmez vaatlerde bulunanlar, bu seçimde de yanılacaklarını görecekler. Biz ayakları yere sağlam basan bir iktidarız. Dünyadaki ekonomik gelişmeleri iyi okuyan, ekonomik gelişmeyi ve potansiyeli iyi değerlendiren, birçok şey yapan ve yapacak olan bir iktidarız.”

Son dönemlerde yapılan seçimlere değinen Çelik, Türkiye’nin iktidarları döneminde çok büyük mesafe kat ettiğini dile getirdi.

– Gökçebey ve Çaycuma’ya ziyaret

Hüseyin Çelik, Gökçebey İlçe Belediyesini de ziyaret ederek partililerle bir araya geldi.

Daha sonra da Çaycuma ilçesinde partisinin seçim bürosunun açılışına katılan Çelik, kentten geçmiş yıllarda 5 milletvekilinden 3’ünü kazandıklarını, bu sayının an az 4 olmasını istedi.

Çelik, 7 Haziran’dan sonra Türkiye’nin yine istikrarla ve güvenle yoluna devam edeceğine inandığına işaret ederek “Vatandaşımız güvene istikrara tercihini yapacak ya da birilerinin de macera ve fos iddialar ile menfaatlerine kanacaktır. Halkımız artık bilinçlidir. Ben bu seçimin sonuçlarının da geçen seçimlerin sonuçları gibi olacağına inanıyorum” ifadesini kullandı.