“İzmir’de Hükümetin Yaptıklarını Kimse İnkar Edemez”

“İzmir’de Hükümetin Yaptıklarını Kimse İnkar Edemez”


Doç. Dr. Çelik:

“İzmir’de Hükümetin Yaptıklarını Kimse İnkar Edemez”

AK PARTi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Doç. Dr. Hüseyin Çelik, İzmir’de, bir türlü kentlilik bilinciyle İzmirlilik ortak paydasında buluşarak ciddi hamle yapılamadığını belirterek, “İzmir’de merkezi hükümetin yaptıklarını kimse inkar edemez. İzmir Türkiye’nin fihristi olan, sanayi, tarım, turizm kenti. İzmir, bu potansiyele sahip olmasına rağmen bu durumu hak etmiyor. İzmir 4 tekerine fren takılmış gibidir. Sivil toplum kuruluşları adeta engellemek için çalışıyor” dedi.

Ege Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (ESİAD) sohbet toplantısında katılımcıların sorularını da yanıtlayan Çelik, İzmir’de iyi bir orkestrasyon olmadığı için armoni yerine daha çok kakafoninin çıktığını, Kayseri’nin belediyesi, valisi, sanayi odası, sivil toplum örgütleriyle birlikte ahenk içinde işleyişiyle her geçen gün daha da ileriye gittiğini söyledi. Konya’da bir tek gecekondu bulunamayacağını, İzmir’deyse sadece bazı evlerin gecekondu olmadığını belirten Çelik, şöyle devam etti:

”Bir türlü İzmir’de ortak paydalarda buluşarak, kentlilik bilinciyle İzmirlilik ortak paydasında buluşarak ciddi hamle yapılamadı. İzmir’de merkezi hükümetin yaptıklarını kimse inkar edemez. İzmir Türkiye’nin fihristi olan, sanayi, tarım, turizm kenti. İzmir, bu potansiyele sahip olmasına rağmen bu durumu hak etmiyor. İzmir 4 tekerine fren takılmış gibidir. Sivil toplum kuruluşları adeta engellemek için çalışıyor. Bütün sivil toplum örgütleri için bunu söylemiyorum, ama adeta birşeye engel olma zihniyeti maalesef bir şeye destek olma, çözümün parçası olmadan daha öne geçiyor gibime geliyor.”

23.12.2010