“Hiçbir Yerde, Hiçbir Toplantıda Merhum Türkeş‘in Mezarının Yerinin Değiştirilmesi Gündeme Gelmemişt

“Hiçbir Yerde, Hiçbir Toplantıda Merhum Türkeş‘in Mezarının Yerinin Değiştirilmesi Gündeme Gelmemişt


Doç. Dr. Çelik: “Hiçbir Yerde, Hiçbir Toplantıda Merhum Türkeş’in Mezarının Yerinin Değiştirilmesi Gündeme Gelmemiştir”

AK PARTi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Doç. Dr. Hüseyin Çelik, eski MHP genel başkanlarından Alparslan Türkeş’in mezarının bulunduğu yerden kaldırılması yönündeki iddialara ilişkin olarak, “Hiçbir yerde, hiçbir mahfilde, hiçbir toplantıda merhum Türkeş’in mezarının oradan kaldırılması, yerinin değiştirilmesi gündeme gelmemiştir” dedi. Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısında, eski MHP genel başkanlarından Alparslan Türkeş’in mezarının bulunduğu yerden kaldırılacağı yönündeki iddialara cevap veren Hüseyin Çelik şunları söyledi:

“Öyle anlaşılıyor ki Sayın Bahçeli, epey bir zamandan beridir kırıp döktüğü, küstürdüğü, rahatsız ve rencide ettiği ülkücü camianın gönlünü yeniden kazanabilmek için kendisinin toparlayıcı olamayacağını anladıktan sonra merhum Türkeş’in ruhaniyetinden yararlanmaya çalışıyor. Ben bütün hükümet yetkilileriyle görüştüm, konuyla ilgili olan İçişleri Bakanımızdan tutun, Başbakan yardımcımıza, Başbakanımıza varıncaya kadar… Hiçbir yerde, hiçbir mahfilde, hiçbir toplantıda merhum Türkeş’in mezarının oradan kaldırılması, yerinin değiştirilmesi gündeme gelmemiştir. Şimdi benim bu açıklamamdan sonra MHP yönetimi; ‘Biz bunu gündeme getirmeseydik, yapacaklardı. Bakın biz söyledik, böyle bir şey yok dediler’ diyecektir. Bu piyasada bu tür hamleler hiçbir zaman müşteri bulmaz.”

Bütün bunlarla yetinmeyerek, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’i de aradığını ve konuyla ilgili görüşüne başvurduğunu ifade eden Çelik, Gökçek’in, mezarın yerini kendisinin verdiğini söylediğini aktardı. Çelik, bir partinin genel başkanının bir iddiayı ortaya attığı takdirde kaynaklarını da çok iyi gözden geçirmesi gerektiğini vurgulayarak, ulu orta iddialar ortaya atıldığında, birilerinin de çıkıp bunu yalanlayacağını söyledi. Hüseyin Çelik, “Hiç gündeme gelmemiş, üzerinde durulmamış, söz konusu bile olmamış bir meseleyi varmış gibi gündeme getirerek, buradan bir başka hesap yapıyorsanız, bu da o sözünü ettiğiniz bu dünyadan göçüp gitmiş, ebediyete intikal etmiş bir insana karşı bence saygı anlamına gelmez. Ne anlama geleceğini de kamuoyu takdir edecektir” dedi.

22.09.2010